Zwycięstwo na koniec przygotowań

W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej GKS wygrał z LKS Wola Wola Chojnata 3:2. Bramki dla belskiego zespołu strzelili: Arkadiusz Gwadera i Piotr Franczak. Do swojej bramki trafili również niedzielni rywale GKS-u.

Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla belskiej drużyny. W 2. minucie z rzutu rożnego zacentrował Łukasz Cieślak. Piłka spadła na głowę jednego z obrońców LKS Woli Wola Chojnata, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki. Radość zespołu z Belska nie trwała jednak długo. Przeciwnicy doprowadzili do wyrównania 13. minut później.

Po bramce dla rywali GKS wreszcie się obudził. W przeciągu sześciu minut trzy doskonałe okazje miał Piotr Franczak. W 18. minucie jego uderzenie z 16. metrów zatrzymało się jeszcze na poprzeczce. Trzy minuty później trafił jednak do siatki piękną przewrotką z około 10. metrów. Chwilę później mógł podwyższyć stan meczu, lecz obronną ręką z pojedynku jeden na jeden wyszedł bramkarz.

Kiedy wszystkim wydawało się, że GKS przejmie inicjatywę, a kolejne gole są tylko kwestią czasu do głosu znów doszli gracze Woli. W 32. minucie Przemysław Załęski musiał wyjmować piłkę z siatki po uderzeniu z rzutu karnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla belskiego zespołu. Do siatki po centrze Piotra Franczaka trafił Arkadiusz Gwadera.

Drugie 45. minut to radosny futbol z obu stron. GKS miał kilka dogodnych sytuacji, lecz na gola nie potrafili ich zamienić Arkadiusz Bogucki i Tomasz Prokopczyk. W 68. minucie GKS miał wiele szczęście, ponieważ piłka po strzale przeciwnika odbiła się od poprzeczki.

Był to ostatni mecz kontrolny GKS-u podczas przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni Tomasza Niemirskiego wygrali cztery sparingi, zaś w dwóch musieli uznać wyższość rywala. Początek rundy już w najbliższą niedzielę. 18 marca o godz. 12:30 w Grójcu GKS Belsk Duży podejmie Iskrę Zbrosza Duża.

GKS Belsk Duży – LKS Wola Wola Chojnata 3:2 (3:2)
Samobójcza 2, Franczak 21, Gwadera 43 – ? 15, 32(k)

GKS: Załęski – Lewandowski, Kolasa, Bogucki, Noga – Zięba, Gwadera, Cieślak, Prokopczyk, Rybiński – Franczak. Grali również: Bocheński, Górzyński.