U siebie bez punktów. Przegrywamy z KP Stanisławice

Wciąż na pierwszy komplet punktów na własnym boisku czekają gracze GKS-u Belsk Duży. W sobotę, 14 września br. podopieczni Stanisława Bilskiego musieli uznać wyższość drużyny KP Stanisławice.

Goście ze Stanisławic na prowadzenie wyszli w 13. minucie. Pierwszy ze strzałów obronił Przemysław Załęski, lecz z drugim nie miał już szans. Belszczanie próbowali odpowiedzieć. Blisko zdobycia gola był Michał Jakubczak. Piłka po jego strzale głową wylądowała jednak obok bramki.

Najlepszą okazję do wyrównania GKS miał w 32. minucie. Podopieczni Stanisława Bilskiego wyszli z dobrą akcją. Oko w oko z bramkarzem gości stanął Patryk Bilski, lecz uderzył wprost w golkipera Stanisławic.

Druga połowa rozpoczęła się od przewagi GKS-u. Nic z tego jednak nie wynikało poza niecelnym strzałem z dystansu Rafała Maciaka. W późniejszym okresie meczu gra się wyrównała. W końcu w 73. minucie po błędzie obrony KP Stanisławice zdobyło drugą bramkę.

Ostatnie minuty należały do teamu z Belska. W 85. minucie po centrze z rzutu rożnego piłkę głową do siatki wpakował Michał Jakubczak. Asystę przy tym trafieniu zaliczył wprowadzony w drugiej części gry Kamil Walkiewicz. Podopieczni Bilskiego po zdobyciu gola przycisnęli przyjezdnych, którzy bronili się dalekimi wykopami. Niestety koniec końców spotkanie zakończyło się triumfem KP Stanisławice.

Teraz piłkarzy GKS-u Belsk Duży czeka pauza. Po niej zagrają w weekend 28/29 września na własnym boisku z GPSZ Głuchów o pierwsze punkty na własnym stadionie.

GKS Belsk Duży – KP Stanisławice 1:2 (0:1)
Jakubczak 85 – Ceglarz 13, 73

GKS: 1. Przemysław Załęski – 14. Patryk Rybiński, 4. Michał Jakubczak, 21. Daniel Wysocki, 13. Karol Małachowski (90, 19. Daniel Górzyński) – 7. Jan Rybicki (60, 5. Kamil Bocheński), 23. Rafał Maciak, 8. Patryk Bilski, 11. Damian Górzyński (70, 20. Kamil Walkiewicz) – 24. Mateusz Jakóbczak (46, 9. Adrian Maciak), 6. Tomasz Tkaczyk.