Komplet na wyjeździe. Wygrywamy z KS Wysokin!

Drugie zwycięstwo w delegacji zaliczyli gracze GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Stanisława Bilskiego wygrali w Odrzywole z KS Wysokin 2:1 i do lidera z Lesznowoli tracą zaledwie dwa punkty!

Dobrze weszli w sobotnie spotkanie piłkarze belskiego klubu. W 10. minucie piłkę przed polem karnym dostał Jan Rybicki. Młody napastnik zagrał na lewą stronę do Damiana Górzyńskiego. Skrzydłowy GKS-u wpadł w pole karnym i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził belszczan na prowadzenie.

Podopieczni Stanisława Bilskiego kontrolowali przebieg meczu. Gospodarze wyglądali tak, jakby zostali w szatni. W 21. minucie powinno być 2:0. Doskonałą okazję miał Jan Rybicki. Chwilę później był już remis. Błąd w obronie belskiej jedenastki wykorzystał Damian Gut.

Po doprowadzeniu do remisu gra się nieco wyrównała. Dobre okazje do wyprowadzenia GKS-u na prowadzenie mieli Tomasz Tkaczyk (strzał z dystansu, obroniony przez bramkarza) oraz Kamil Bocheński (strzał głową nad poprzeczką).

W 44. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Belszczanie szybko rozegrali rzut wolny. Z boku boiska piłkę wrzucił Patryk Bilski. W polu karnym idealnie odnalazł się Kamil Bocheński, który plasowanym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy. To była typowa bramka do szatni.

Drugie 45. minut dobrze rozpoczęli gracze z Belska. Sytuacje do podwyższenia stanu meczu mieli: Tomasz Tkaczyk i Adrian Maciak. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania. Przeprowadzone przez nich zmiany wniosły wiele ożywienia. Tego dnia pewnie grała jednak defensywa GKS-u, która nie pozwoliła na utratę drugiego gola.

Po czterech seriach gier na koncie GKS-u jest 7. punktów. Po porażce w pierwszej kolejce podopieczni Bilskiego punktowali w każdym spotkaniu. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę, 14 września o godz. 10:00 na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym. Przeciwnikiem będzie drużyna KP Stanisławice, która ostatnio pokonała GKS Stromiec aż 9:1! Poza tym zwycięstwem sobotni oponent belszczan wygrał jedno spotkanie, a dwa kolejne przegrał.

KS Wysokin – GKS Belsk Duży 1:2 (1:2)
Damian Gut 26 – Damian Górzyński 10, Kamil Bocheński 44

KS Wysokin: 1.Bartosz Kamiński – 2. Tomasz Białek (70, 13. Tomasz Szklarski), 5. Damian Szymański (C) (80, 14. Kazimierz Biń), 7. Daniel Strulak (55, 4. Szymon Karkowski), 8. Filip Pawelec, 11. Damian Szklarski, 15. Dawid Kopytowski (70, 10. Kamil Kozera), 16. Dominik Lerka, 18. Michał Chrobak, 23. Damian Gut (85, 44. Damian Grotek), 55. Dominik Kozłowski (60, 17. Krzysztof Stolarczyk).

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski (C) – 11. Mateusz Jakóbczak, 6. Kamil Bocheński, 4. Michał Jakubczak, 24. Krystian Onuczyński – 5. Tomasz Tkaczyk (80, 26. Grzegorz Romianowski), 7. Łukasz Cieślak, 8. Patryk Bilski, 9. Adrian Maciak (75, 19. Daniel Górzyński). 10. Damian Górzyński – 25. Jan Rybicki.