Strzeleckie show przy szkolnej

Aż dziesięć bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym w sobotnie popołudnie. GKS Belsk Duży w ramach 4. kolejki radomskiej Klasy B wygrał z Megawatem Świerże Górne 9:1!

Takiego przebiegu spotkania nie spodziewał się nikt. Już w 3. minucie team Mateusza Norberciaka na prowadzenie wyprowadził Krystian Onuczyński. Środkowy pomocnik dobił uderzenie Piotra Franczaka.

GKS przeważał i podwyższył stan meczu po pół godziny gry. Bramkarz odbił przed siebie uderzenie Volodymyra Lytvyna, a do bezpańskiej piłki dobiegł Piotr Franczak, który strzelił gola na 2:0. Trzy minuty napastnik belskiego zespołu wystąpił w roli asystenta. Zagrał futbolówke idealnie na nogę Krystiana Onuczyńskiego.

Pod koniec pierwszej części gry team z Belska trafił na 4:0. Uderzeniem z około trzynastu metrów bramkarza gości pokonał Rafał Maciak.

Drugie czterdzieści pięć minut przyniosło kolejne bramki dla GKS-u. W 58. minucie golkipera Megawatu uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Adam Kaliciński. Ten sam zawodnik wystąpił w roli głównej przy kolejnej bramce dla belszczan. Przedłużył piłkę głową po wrzucie z autu do Rafała Maciaka, a zawodnik z “99” na plecach zaliczył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu.

Po kolejnej ładnej akcji padł gol na 7:1. Wprowadzony w drugiej części gry Daniel Wysocki zacentrował piłkę z prawej strony boiska. W polu karnym najwyżej wyskoczył Piotr Franczak i uderzeniem głową w przeciwległy róg bramki pokonał bramkarza.

Kolejne dwie bramki zdobył rezerwowy – Michał Norberciak. Najpierw wpakował futbolówkę do pustej bramki, by chwilę później zakończyć koronkową akcję GKS-u. Przy tej drugiej bramce warto pochwalić Cezarego Komorowskiego, który wziął rywala na plecy i idealnie dograł futbolówkę do napastnika.

Gości ze Świerży Górnych stać było jedynie na honorowe trafienie w 82. minucie. Pokonali oni Damiana Górzyńskiego uderzeniem z dystansu.

GKS Belsk Duży wygrał, ale to nie koniec ligowych zmagań. Przed podopiecznymi Mateusza Norberciaka jeszcze cztery spotkania. Najbliższe w niedzielę 13 września o godz. 15:00. Przeciwnikiem będzie Zorza Klwów, a spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe.

GKS Belsk Duży – Megawat Świerże Górne 9:1 (4:0)
Onuczyński 3, 32; Franczak 29, 78; Maciak 39, 65; Kaliciński 58; Norberciak 86, 89 – Megawat 82

GKS Belsk Duży: 1. Damian Górzyński I – 14. Marcel Podsiadło (83, 20. Rafał Kolasa), 85. Radosław Skonieczny, 21. Kamil Bocheński, 22. Damian Wysocki (70, 33. Damian Górzyński II) – 11. Jan Rybicki (60, 17. Daniel Wysocki), 3. Volodymyr Lytvyn, 10. Krystian Onuczyński (67, 8. Damian Krawczyk), 99. Rafał Maciak (85, 94. Krzysztof Kowalski), 7. Adam Kaliciński (80, 15. Cezary Komorowski) – 9. Piotr Franczak (C) (80, 6. Michał Norberciak).

Megawat Świerże Górne: 12. Rafał Kowalski - 3. Hubert Kiwak, 4. Artur Malanowski, 7. Radosław Bienias (C) (85, 8. Adrian Obrębowski), 9. Hubert Strzelczyk (70, 11. Cezary Weronowicz), 10. Patryk Śledź, 13. Łukasz Kania, 15. Michał Król (76, 5. Jakub Kopciał), 16. Hubert Bączek, 17. Filip Boryczka (46, 18. Marek Kultys), 20. Konrad Tynkowski.