B klasowy szlagier dla GKS-u Stromiec

GKS Belsk Duży musiał uznać wyższość gospodarzy w starciu na szczycie radomskiej Klasy B, gr. Radom II. GKS Stromiec wygrał 5:2.

Wynik choć wysoki do końca nie oddaje przebiegu meczu. Pierwsze fragmenty spotkania były wyrównane. Wynik w 8. minucie mógł otworzyć Kacper Cyranowicz, lecz w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Michał Cichulski.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 23. minucie. Piłkę na „szesnastce” dostał Ievgen Davydenko i pewnym strzałem przy słupku otworzył wynik meczu. Chwilę później było już 2:0. Skrzydłowy ekipy ze Stromca dograł futbolówkę w pole karne. Z najbliższej odległości Damiana Górzyńskiego pokonał Przemysław Kusak.

Na odpowiedź GKS-u Belsk Duży nie trzeba było długo czekać. Z rzutu rożnego wprost na głowę Kacpra Cyranowicza dośrodkował Damian Krawczyk.

Drugie 45. minut rozpoczęło się doskonale dla ekipy gospodarzy. Chwilę po rozpoczęciu golkipera belszczan pokonał Kacper Bednarczyk. Drużyna z Belska Dużego około 60. Minuty stanęła przed doskonałą szansą zmniejszenia strat. W polu karnym został sfaulowany Piotr Franczak. Do piłki ustawionej na 11. Metrze podszedł Damian Krawczyk. Lewy obrońca przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczką.

Po tej akcji gra jakby się zatrzymała. Między 60, a 80. minutą było dużo walki lecz to nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Dopiero pod koniec spotkania coś zaczęło się dziać.

W 82. Minucie GKS Belsk Duży zmniejszył dystans do gospodarzy. Piłkę z lewej strony boiska zacentrował Adam Kaliciński. Doskonale w polu karnym odnalazł się Piotr Franczak, który uderzeniem w przeciwległy róg bramki strzelił gola na 2:3.

GKS Stromiec odpowiedział błyskawicznie. Jeden z pomocników zacentrował z rzutu wolnego na dalszy słupek, tam doskonale odnalazł się Przemysław Kusak i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze w końcówce dołożyli jeszcze jedną bramkę, a Górzyńskiego pokonał Paweł Jopek.

To była pierwsza porażka GKS-u Belsk Duży w sezonie 2020/2021. Kolejne spotkanie podopieczni Mateusza Norberciaka rozegrają w sobotę, 5 wrzenia o godz. 15:30. Na Stadionie Gminnym ich przeciwnikiem będzie drużyna Megawatu Świerże Górne.

GKS Stromiec – GKS Belsk Duży 5:2 (2:1)
Davydenko 23, Kusak 26, 84; Bednarczyk 49, Jopek 90 – Cyranowicz 29, Franczak 82

GKS Stromiec:96. Michał Cichulski – 5. Ievgen Davydenko, 7. Paweł Biń (72, 3. Dawid Czpak), 11. Przemysław Kusak (87, 20. Paweł Jopek), 12. Rafał Żołądkiewicz, 13. Adrian Kocon, 14. Aleksy Betz (78, 6. Marek Cybulski) , 16. Oskar Kozłowski, 17. Adrian Turzyński (89, 24. Dominik Sznyra), 22. Kacper Bednarczyk (81, 9. Mateusz Boguszewski), 70. Jakub Pawłowski (68, 8. Marcin Woźniak).

GKS Belsk Duży:1. Damian Górzyński I – 22. Marcel Podsiadło (82, 16. Damian Górzyński II), 24. Rafał Kolasa, 4. Kamil Bocheński, 8. Damian Krawczyk – 11. Jan Rybicki, 5. Krystian Onuczyński, 3. Volodymyr Lytvyn, 13. Piotr Franczak © – 23. Rafał Maciak (50, 7. Adam Kaliciński), 9. Kacper Cyranowicz (82, 20. Michał Norberciak).

Żółte kartki:Kacper Bednarczyk (19.), Jakub Pawłowski (51.), Rafał Żołądkiewicz (61.), Ievgen Davydenko (82.) – Damian Krawczyk (23.), Krystian Onuczyński (51.), Rafał Kolasa (75.)
Sędziowali:Kamil Besiński (główny) oraz Jakub Pawłowski, Filip Staniszewski (boczni)
Widzów:około 100