GKS zakończył rundę na piątkę!

Aż sześć bramek padło w spotkaniu zamykającym rozgrywki rundy jesiennej w Belsku Dużym. Miejscowy GKS wygrał 5:1 ze Strażakiem Wielogóra.

Pierwsze fragmenty spotkania były dość wyrównane. Goście z Wielogóry raz zagrozili belskiej ekipie. Po uderzeniu z dystansu GKS-iaków od straty gola uchronił jednak słupek.

W 15. minucie podopieczni Mateusza Norberciaka wyszli na prowadzenie. Doskonałym podaniem z głębi pola popisał się Jan Rybicki. Do futbolówki dopadł Piotr Franczak, który na pełnym gazie minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Po tej bramce gra się wyrównała. Goście mieli kilka dogodnych okazji, lecz między słupkami pewnie tego dnia spisywał się Damian Górzyński I. GKS próbował dwukrotnie. Raz za lekko uderzył Adam Kaliciński, a w 21. minucie po dobrej centrze z boku boiska, Michał Norberciak głową strzelił obok bramki.

W końcu, w 45. minucie padła druga bramka dla GKS-u. W polu karnym przez bramkarza Strażaka został sfaulowany Piotr Franczak. Do rzutu karnego podszedł Rafał Maciak. Popularny “Dzidek” uderzył źle i bramkarz zdołał odbić futbolówkę. Z dobitką tego samego zawodnika nie miał już żadnych szans.

W drugie 45. minut doskonale weszli gracze z Belska. W 49. minucie swoją drugą bramkę strzelił Piotr Franczak. Asystował, podobnie jak przy pierwszym trafieniu, Jan Rybicki.

Po golu na 3:0 GKS oddał inicjatywę Strażakowi, który w 66. minucie zdołał zdobyć honorowe trafienie.

Gol na 3:1 nie podłamał jednak GKS-u. W 71. minucie do siatki rywala trafił Piotr Franczak. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Rafał Maciak.

Dziesięć minut później na tablicy wyników było już 5:1. Tym razem błąd rywala doskonale wykorzystał Rafał Maciak. Tym razem asystował… Piotr Franczak.

To było ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. Podopieczni Mateusza Norberciaka grali bezkompromisowo. Wygrali pięć spotkań, a przegrali zaledwie trzy i zakończyli zmagania na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

GKS Belsk Duży – Strażak Wielogóra 5:1 (2:0)
Franczak 15, 49, 71; Maciak 45, 81 – Malczewski 66

GKS: Damian Górzyński I – 14. Marcel Podsiadło, 20. Rafał Kolasa, 21. Kamil Bocheński, 22. Damian Wysocki (82, 6. Damian Górzyński II) – 33. Michał Norberciak (38, 16. Cezary Komorowski; 85, 94. Krzysztof Kowalski), 11. Jan Rybicki (69, 8. Damian Krawczyk), 10. Krystian Onuczyński, 7. Adam Kaliciński (83, 4. Daniel Górzyński) – 99. Rafał Maciak, 9. Piotr Franczak (C).

Tabela ligowa radomskiej Klasy B, gr. Radom II (po rundzie jesiennej)