Mecz na wodzie. GKS lepszy od KS Wysokin

W bardzo ciężkich warunkach przyszło rywalizować piłkarzom GKS-u, którzy w niedzielne popołudnie rozegrali mecz z KS Wysokin. Podopieczni Mateusza Norberciaka wygrali 3:2.

Pierwsza odsłona niedzielnych zmagań była dość wyrównania. Wynik w 17. minucie otworzył Piotr Franczak, który dobił z bliskiej odległości uderzenie Rafała Maciaka.

Goście odpowiedzieli kilka sekund później. Pomocnik KS-u pokusił się o uderzenie z dystansu. Damian Górzyński I sparował strzał na słupek. Z dobitką nie miał już jednak żadnych szans.

Pięć minut po wyrównaniu GKS wyszedł na prowadzenie. Tym razem w roli asystenta wystąpił Piotr Franczak, a gola zdobył Rafał Maciak. Popularny “Dzidek” w pełnym biegu minął bramkarza i bez zastanowienia uderzył do bramki.

Goście w tym meczu gonili wynik, i po raz drugi w 40. minucie się im to udało. Tym razem zdobyli gola głową z około 13. metrów.

Pierwsza odsłona przyniosła więc remis. Drugie 45. minut to przewaga GKS-u. W ciągu 20-25. minut podopieczni Mateusza Norberciaka strzelali na bramkę KS-u Wysokin około 10-krotnie. W końcu się udało. Damian Krawczyk uderzył z rzutu wolnego, a piłkarz Wysokina stojący w murze dotknął piłkę ręką. Rozjemca tego pojedynku – Filip Pawłowicz nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Rafał Maciak, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera gości.

Wynik mógł być nieco wyższy. Pod koniec spotkania na uderzenie z około 16. metrów zdecydował się Michał Norberciak. Piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Goście również mieli swoje okazje, ale w najlepszej z nich, ich napastnik posłał piłkę obok bramki z kilku metrów.

GKS Belsk Duży – KS Wysokin 3:2 (2:2)
Franczak 17, Maciak 24, 60 (k) – Pilich 19, 40

GKS Belsk Duży: Damian Górzyński I – 14. Marcel Podsiadło, 20. Rafał Kolasa, 21. Kamil Bocheński, 22. Damian Wysocki – 11. Jan Rybicki, 10. Krystian Onuczyński, 8. Damian Krawczyk (78, 33. Michał Norberciak), 99. Rafał Maciak, 7. Adam Kaliciński (85, 15. Cezary Komorowski) – 9. Piotr Franczak (C) (89, 4. Daniel Górzyński).

KS Wysokin: 98. Szymon Lasota – 5. Damian Szymański (C), 8. Filip Pawelec, 9. Krzysztof Pilich (80, 33. Alan Danielik), 16. Dominik Lerka, 17. Krzysztof Stolarczyk (65, 11. Damian Szklarski), 18. Michał Chrobak, 19. Michał Kopytowski (25, 4. Szymon Karkowski), 23. Tomasz Białek, 55. Dominik Kozłowski (55, 10. Radosław Norek), 99. Patryk Szklarski (87, 3. Dawid Szczepaniak).