GKS lepszy od Iskry

Seniorzy GKS-u Belsk Duży z drugim ligowym zwycięstwem. Tym razem przed własną publicznością pokonali Iskrę Zbrosza Duża 2:1!

Początek spotkania był wyrównany. Później lekką przewagę zaczęli mieć podopieczni Mateusza Norberciaka. W pierwszych 30. minutach to GKS uderzał na bramkę rywala pięciokrotnie.

W końcu, w 41. minucie Belszczanie wyszli na prowadzenie. Piotr Franczak próbował pokonać golkipera gości z najbliższej odległości. Ten odbił futbolówkę, po drodze dotchnął ją jeszcze obrońca. W końcu jednak w dobrym miejscu znalazł się Adam Kaliciński, który wcisnął piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. W 62. minucie padła jednak kolejna bramka dla GKS-u. Volodymyr Lytvyn wykonywał rzut wolny z około 70. metrów. Ukraiński stoper wstrzelił mocno futbolówkę w pole karne. Ta zrobiła kozioł przed bramkarzem, przelobowała go i… Wpadła do siatki.

Po golu na 2:0 gra dalej była wyrównana. Goście mieli swoje dogodne sytuacje, zaś GKS próbował podwyższyć stan meczu. Bardzo blisko był Kacper Cyranowicz. Piłka po jego strzale zza “16” zatrzymała się na słupku.

W końcu, w doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się do Iskry. Po zamieszaniu w polu karnym płaskim uderzeniem z około 15. metrów debiutującego między słupkami Dominika Sankowskiego pokonał Jakub Fołtyn.

Po tej kolejce GKS Belsk Duży awansował na drugie miejsce w rozgrywkach. Za tydzień mecz na szczycie. Podopieczni Mateusza Norberciaka zagrają w Stromcu z miejscowym GKS-em, który jest liderem. Początek meczu o godz. 17:00 (niedziela – 30 sierpnia).

GKS Belsk Duży – Iskra Zbrosza Duża 2:1 (1:0)
Adam Kaliciński 41, Volodymyr Lytvyn 62 – Jakub Fołtyn 90

GKS Belsk Duży: 1. Dominik Sankowski – 19. Michał Norberciak (89, 2. Daniel Górzyński), 3. Volodymyr Lytvyn, 20. Kamil Lewandowski (C), 17. Damian Górzyński II (87, 24. Mateusza Jakóbczak) – 8. Jan Rybicki, 4. Damian Krawczyk (75, 21. Cezary Komorowski), 23. Rafał Maciak, 7. Adam Kaliciński (89, 18. Krzysztof Kowalski) – 9. Kacper Cyranowicz, 13. Piotr Franczak.

Iskra Zbrosza Duża: Paweł Czerwiński – Robert Grabowski, Adrian Paździerski, Norbert Kot, Damian Sieradzki – Michał Sowiński, Krzysztof Białkowski, Michał Zawadzki, Jakub Fołtyn – Krzysztof Budyta, Arkadiusz Wodziński.
Grali także: Grzegorz Budyta, Robert Sobczyk, Maksymilian Stępień, Sebastian Sieńko.