Zima na fotelu wicelidera

Piłkarze GKS-u Belsk Duży w niedzielę 15 listopada zakończyli rundę jesienną. Zespół prowadzony przez Stanisława Bilskiego finiszował na 2. miejscu w tabeli radomskiej klasy B.

Skazywani na porażkę
Przed sezonem nikt nie stawiał na zespół z Belska. Miniona kampania w wykonaniu GKS-u była bardzo słaba. W 24. spotkaniach podopieczni Stanisława Bilskiego zgromadzili zaledwie 27. punktów i zajęli 9. miejsce. Wyprzedzili zaledwie cztery ekipy. Przed nowym sezonem drużyna przeszła małą rewolucję. Do klubu dołączyło kilku zawodników z przeszłością w wyższych ligach. Wrócili także zasłużeni dla klubu zawodnicy, którzy pamiętają pierwszy awans do A klasy.

Dali radę
Piłkarze z Belska Dużego w dobrych humorach weszli w sezon. Po serii sparingowych zwycięstw przyszedł czas na pierwszy ligowy sprawdzian. W meczu 1. kolejki radomskiej klasy B GKS odprawił z kwitkiem w derbach regionu Iskrę Zbrosza Duża 2:1. Później było już tylko lepiej. Belszczanie kontynuowali passę meczów bez porażki remisując m.in. z liderem tabeli - Młodzikiem Radom. Zatrzymali się dopiero w ostatniej kolejce. Sposób na wicelidera z Belska znalazła ekipa Zorzy Klwów, która w Grójcu ograła team GKS-u 2:1. Mimo niedzielnej porażki belscy futboliści rundę zakończyli na drugim miejscu z przewagą sześciu oczek nad trzecim miejscem. Belski zespół w 12. jesiennych kolejkach zgromadził 29. punktów. Strzelił rywalom 39. bramek, tracąc przy tym zaledwie 12. goli.

Bilski liderem
Najlepszym strzelcem zespołu w rundzie jesiennej został Patryk Bilski. Były gracz m.in. czwartoligowej Zwolenianki Zwoleń wbił rywalom siedem bramek. Napastnik GKS-u najładniejsze trafienie zaliczył w meczu przeciwko GKS-owi Chynów. Bilski pokonał bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego. Równie udaną jesień mają za sobą Mateusz Noga i Łukasz Kołosowski. Obaj zanotowali po sześć trafień.

Od deski do deski
Ważną postacią w układance Bilskiego był Przemysław Załęski. Golkiper GKS-u rozegrał wszystkie 12. spotkań od pierwszej do ostatniej minuty. Najwięcej razy piłkę z siatki wyjmował w meczu z radomskim Cechem, kiedy to belski zespół po nerwówce wygrał 5:3. Trzykrotnie zachował czyste konto.

Inauguracja w marcu
Rundę wiosenną sezonu 2015/16 piłkarze GKS-u zainaugurują w połowie marca. Pierwsze pięć spotkań rozegrają przed własną publicznością. Ich przeciwnikami będą kolejno: Iskra Zbrosza Duża, KS Magnuszew, KS II Warka, Młodzik Radom oraz Tęcza Augustów. Miejmy nadzieję, że po dobrym początku rundy na koniec GKS będzie cieszył się z awansu do A klasy!