Z Megawatem na piątkę

Seniorzy GKS-u Belsk Duży wygrali kolejne spotkanie w radomskiej klasie B. Tym razem podopieczni trenera Adama Czarneckiego wygrali z Megawatem Świerże Górne 5:0.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy z Belska Dużego. Dogodną sytuację miał m.in. Rafał Maciak, ale przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W końcu, po ponad 10. minutach gry na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Filip Kowalczyk. Młody zawodnik wpadł w pole karne i uderzeniem przy krótszym słupku bramki Megawatu wyprowadził GKS na prowadzenie.

GKS dalej kontrolował przebieg spotkania. W sytuacji oko w oko z bramkarzem ze Świerży Górnych znalazł się Mateusz Pawłowski, lecz uderzył obok bramki. Kilka chwil później napastnik trafił do siatki, kiedy to wykorzystał dobre podanie Łukasza Cieślaka.

Podopieczni Czarneckiego przed przerwą wyszli na trzy-bramkowe prowadzenie. Tym razem Łukasz Cieślak zamienił się rolami z Mateusz Pawłowskim i to on trafił do siatki.

W drugich 45. minutach belski team dołożył kolejne trafienia. Najpierw po asyście Pawłowskiego po raz drugi trafił Kowalczyk. Dziewięć minut później snajper GieKS-y wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Arkadiusza Boguckiego z rzutu rożnego i strzelił na 5:0. W ogóle pierwsze fragmenty tej odsłony gry były bardzo widowiskowe. Podopieczni Adama Czarneckiego starali się grać piłką i konstruować przemyślane akcje. Obraz gry uległ zmianie po wejściu rezerwowych, bowiem szkoleniowiec dał pograć wszystkim siedmiu zawodnikom z ławki rezerwowych.

Teraz przed graczami GKS-u Belsk Duży kolejne spotkanie. W sobotę, 4 czerwca zmierzą się bowiem na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek LKS-em II Promna. Początek spotkanie o godz. 17:00.

GKS Belsk Duży – Megawat Świerże Górne 5:0 (3:0)
Kowalczyk 11, 49; Pawłowski 21, 58; Cieślak 36

GKS Belsk Duży: 1. Załęski – 21. Witkowski (46, 4. Kołosowski), 17. Żygadło, 18. Boroń (60, 13. Czarnecki), 6. Jasiński – 11. Kowalczyk (75, 19. Górzyński), 5. Cieślak, 10. Onuczyński (80, 94. Kowalski), 99. Maciak (38, 7. Kaliciński), 8. Bogucki (65. 14. Rybiński) – 2. Pawłowski (70, 22. Jakóbczak).