Wygrywamy w meczu na szczycie

Podopieczni trenera Bartosza Pszczółkowskiego pokonali na własnym stadionie KP Stanisławice 1:0. Gol na wagę trzech punktów padł w końcówce, a przepięknym uderzeniem popisał się Krystian Onuczyński.

W niedzielę, na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym spotkały się dwie niepokonane ekipy. Pierwsza odsłona niedzielnego meczu była wyrównana. Belski zespół miał swoje szanse. Najbliżej szczęścia był Krystian Onuczyński. Jego uderzenie z dystansu przeszło jednak minimalnie obok słupka.

W drugiej połowie gra się bardziej otworzyła. Obie ekipy miały swoje szanse. W belskim zespole między słupkami bardzo dobrze radził sobie jednak Przemysław Załęski. Golkiper GKS-u w kilku sytuacjach uratował swój zespół przed stratą gola.

Nastała jednak 88. minuta. Z rzutu wolnego w pole karne zacentrował Tomasz Prokopczyk. Golkiper gości wypiąstkował uderzenie, a obrońcy bezradnie próbowali wybijać futbolówkę. Do bezpańskiej piłki dopadł Krystian Onuczyński, który doskonałym uderzeniem z około 25. metrów wyprowadził GKS na prowadzenie.

Goście próbowali odpowiedzieć, lecz mieli już za mało czasu. W końcówce spotkania belski team mógł podwyższyć stan meczu. GKS wyszedł z kontrą, lecz podanie Mykoli Frankiva do Tomasza Prokopczyka okazało się niecelne.

Za tydzień na podopiecznych Bartosza Pszczółkowskiego czeka kolejny wymagający rywal. Tym razem belszczanie udadzą się do Wolanowa na mecz z miejscowym Jaguarem, który jak dotąd nie przegrał żadnego spotkania.

GKS Belsk Duży – KP Stanisławice 1:0 (0:0)
Onuczyński 88

GKS: 1. Załęski – 22. Piechal, 13. Boroń (C), 3. Ufimtsev, 11. Zaborski (70, 77. Bińkiewicz) – 98. Łokucijewski (70, 99. Buhaienko), 88. Prokopczyk, 19. Maciak (84, 25. Wysocki), 10. Onuczyński, 7. Kowalczyk – 9. Frankiv.