Wygrana w drugim sparingu

Podopieczni Stanisława Bilskiego wygrali drugi sparing podczas letnich przygotowań. Tym razem wyższość Belszczan musieli uznać zawodnicy Iskry Zbrosza Duża. Mecz zakończył się wynikiem 5:3.

Początek spotkania nie należał do żadnej z ekip. Na boisku rządził przypadek, a pierwszą groźną akcję gracze z Belska stworzyli w 10. minucie. Wtedy to Rafał Maciak uderzył w poprzeczkę. Trzy minuty później futbolówka wpadła już do siatki. Na prawej stronie piłkę dostał Kamil Krawczyk. Popularny "Basfa" próbował dogrywać, ale piłka go nie posłuchała i... wpadła do siatki.

Sześć minut po pierwszym trafieniu gracze z Belska podwyższyli stan meczu. Piłkę z rzutu rożnego przed szesnastkę zagrał Bartosz Jakóbowski. Ta trafiła do Rafała Maciaka, który strzałem lewą nogą pewnie pokonał bramkarza Iskry.

Gospodarze pierwsze trafienie zaliczyli kilka chwil po naszym. Jeden z zawodników miejscowych dośrodkował, a piłkę do własnej bramki skierował Michał Jakubczak. Minutę później było już jednak 3:1, a gospodarze zrewanżowali się GKS-owi... Także "swojakiem".

Gracze gospodarzy dążyli do strzelenia gola. Ta sztuka udała się im w 40. minucie. Błąd w kryciu belskich obrońców wykorzystał rosły zawodnik gospodarzy, który strzałem głową pokonał Daniela Górzyńskiego. Pięć minut później był już remis. W tej sytuacji niestety znów zaspali nasi obrońcy.

Na drugą połowę Belszczanie wyszli w nieco zmienionym ustawieniu. To nie zaszkodziło i już po 8. minutach drugiej połowy GKS wyszedł na prowadzenie. Piłkę w polu karnym dostał Rafał Maciak. Napastnik jak na tacy wyłożył ją Bartkowi Jakóbowskiemu, który pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Podopieczni Stanisława Bilskiego rywala dobili w 75. minucie. Gola z rzutu karnego strzelił Kamil Lewandowski.

Iskra Zbrosza Duża - GKS Belsk Duży 3:5 (3:3)
Michał Jakubczak (sam.) 22, ? 40, ? 45 - Kamil Krawczyk 13, Rafał Maciak 19, gol samobójczy 23, Bartosz Jakóbowski 53, Kamil Lewandowski 75

Wyjściowa jedenastka: Daniel Górzyński - Szymon Kazimierski, Michał Jakubczak, Daniel Wysocki, Mateusz Noga - Kamil Lewandowski, Arkadiusz Gwadera, Patryk Bilski, Bartosz Jakóbowski - Kamil Krawczyk, Rafał Maciak

Rezerwowi: Cezary Jakubik, Daniel Jakubik, Kamil Bocheński, Piotr Noga, Mateusz Jakóbczak, Marek Prokopczyk, Dominik Koziński