Seniorzy GKS-u rozpoczynają rundę wiosenną!

Podopieczni trenera Adama Czarneckiego w sobotę, 23 kwietnia wznowią zmagania w radomskiej Klasie B. W pierwszym spotkaniu w 2022 roku zmierzą się na wyjeździe z Iskrą Zbrosza Duża.

Zmiana szkoleniowca
Zimą w klubie z Belska Dużego bardzo dużo się działo. Mateusza Norberciaka na stanowisku trenera zastąpił Adam Czarnecki. Były zawodnik GKS-u, który w przeszłości grał m.in. w Mszczonowiance Mszczonów czy LKS-ie Osuchów. Nowy opiekun belszczan ma bardzo ambitne plany. Celem zespołu jest awans do A klasy. Jego team traci do miejsca premiowanego awansem zaledwie trzy oczka. Wszystko jest więc w nogach i głowach zawodników GKS Belsk Duży.

Intensywny czas
Kilka chwil po oficjalnej prezentacji Adam Czarnecki zabrał się do pracy. GKS rozegrał przed startem wiosennej kampanii aż dziewięć gier kontrolnych. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Piotr Franczak, który do siatki rywala trafił siedmiokrotnie. – To był intensywny okres zarówno pod względem treningów, jak i meczów kontrolnych z wartościowymi przeciwnikami. Nasz trener od samego początku powtarzał, że wyniki sparingów są sprawą drugorzędną – mówił doświadczony napastnik w rozmowie z naszym portalem. Wyróżniającymi się postaciami byli także Rafał Maciak, Krystian Onuczyński czy 15-letni Filip Kowalczyk. Z dobrej strony pokazali się również testowani zawodnicy, z których kilku wzmocni rywalizację w belskim zespole.

SPARINGI ZIMA 2022
13.02.2022 – RuszCovia Borkowice 2:7 (Onuczyński 2)
20.02.2022 – RKS Rzeczyca2:2 (Cieślak, Franczak)
26.02.2022 – Mogielanka Mogielnica 0:0
05.03.2022 – UKS Tarczyn1:3 (Cieślak)
13.03.2022 – Blask Odrzywół2:1 (Pawłowski, Jakóbczak)
20.03.2022 – LKS Wola Wola Chojnata 8:3 (Pawłowski 2, Maciak, Kowalczyk 2, Franczak 2, Jakóbczak)
26.03.2022 – Jedność II Żabieniec6:1(Boroń, Onuczyński 2, Franczak 2, Kaliciński)
02.04.2022 – Perła II Złotokłos – odwołany
10.04.2022 – RuszCovia Borkowice 3:5 (Franczak x2, samobójcza)
16.04.2022 – GKS Kraska Jasieniec 3:2 (Cieślak, Maciak, Boroń)

Dołączyli wartościowi gracze
Jeśli już o transferach mowa, to do belskiego zespołu dołączyło kilku ciekawych zawodników. Na powroty do GKS-u zdecydowali się Arkadiusz Bogucki (Blask Odrzywół) oraz Łukasz Cieślak (ostatnio Mogielanka Mogielnica). Do GKS-u dołączył również Mateusz Pawłowski. Z LKS-u Osuchów natomiast dołączyli: Tomasz Żygadło, Łukasz Kowalski i Maciej Jasiński. Przy ul. Szkolnej zagra również Israel Mipakatahar. Dla ofensywnie usposobionego zawodnika z Republiki Południowej Afryki belski klub będzie pierwszym w Polsce.

Do GKS-u dołączyli: Arkadiusz Bogucki (Blask Odrzywół), Łukasz Cieślak (Mogielanka Mogielnica), Czarnecki Adam (LKS Osuchów), Cezary Jakubik, Maciej Jasiński (LKS Osuchów), Łukasz Kowalski (LKS Osuchów), Karol Małachowski, Israel Mipakahatar (RPA), Mateusz Pawłowski (Mogielanka Mogielnica), Daniel Stafański (Mogielanka Mogielnica), Kacper Szymanowski (LKS Osuchów), Daniel Witkowski (LKS Osuchów), Tomasz Żygadło (LKS Osuchów)

Odszedł: Volodymyr Lytvyn (KS Pilica Nowe Miasto nad Pilicą – wypożyczenie)

Iskra na pierwszy ogień
Wiosenne zmagania belski zespół rozpocznie w Zbroszy Dużej. Mimo iż zespół gospodarzy zajmuje jedno z ostatnich miejsc w ligowej tabeli, to spotkanie nie będzie należeć do łatwych. – Nie możemy sobie pozwolić na wpadkę już na początku zmagań. Pierwszy mecz zagramy w Zbroszy Dużej, a tam nie ma łatwo – podkreślił trener Adam Czarnecki w rozmowie z serwisem RadomSport.pl. Trzymamy więc kciuki za belski zespół i liczymy na zwycięstwo!

Iskra Zbrosza Duża – GKS Belsk Duży
Zbrosza Duża 30