Remis w starciu z Jaguarem

Remisem pożegnali się seniorzy GKS-u Belsk Duży ze swoimi fanami. Podopieczni Stanisława Bilskiego podzielili się punktami z Jaguarem Wolanów.

Spotkanie było wyrównane, lecz to goście po pierwszych 45. minutach mieli powody do zadowolenia. Prowadzili 2:0 po trafieniach Gajosa i Zdonka. GKS też miał swoje okazje, lecz nie potrafił trafić do siatki.

Druga odsłona gry była zupełnie inna. Inicjatywę przejęli gracze GKS-u, którzy co chwilę zagrażali bramce Jaguara. Bramka wisiała w powietrzu, a w 57. minucie futbolówka w końcu trafiła do bramki Wolanowian. Rzut karny wykonywał Łukasz Cieślak. Strzał i dobitkę pomocnika GKS-u obronił Mateusz Derleta, lecz z uderzeniem Arkadiusza Boguckiego nie miał już szans.

Goście też szukali swoich szans na podwyższenie stanu meczu. W bramce GKS-u dobrze spisywał się jednak Przemysław Załęski, który kilkukrotnie wychodził obronną ręką z pojedynków z graczami Jaguara.

W 79. minucie GKS wyrównał. Piotr Franczak przejął piłkę około 25. metrów od bramki gości, popędził z nią i idealnym podaniem obsłużył Patryka Rybińskiego, który nie dał szans bramkarzowi rywala. Co ciekawe dla Rybińskiego było to trzecie trafienie w tym sezonie, zaś drugie w pojedynku z Jaguarem Wolanów.

Pod koniec spotkania GKS powinien przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw Piotr Franczak przegrał pojedynek oko w oko z golkiperem Jaguara, zaś chwilę później rezerwowy Krzysztof Kowalski trafił w słupek.

Z przebiegu spotkania remis powinien satysfakcjonować obie strony. Przed GKS-em ostatnie spotkanie. To Derby Powiatu z Sadownikiem Błędów, który jest wiceliderem Nice-Sport 2 Klasy B, grupy II.

GKS Belsk Duży – Jaguar Wolanów 2:2 (0:2)
Bogucki 57, Rybiński 79 – Gajos 29, Zdonek 40

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 4. Bartosz Jakóbowski, 10. Jakub Wójcik, 3. Kamil Bocheński, 2. Łukasz Kołosowski – 13. Tomasz Prokopczyk (85, 24. Krzysztof Kowalski), 7. Łukasz Cieślak, 18. Patryk Bilski, 8. Arkadiusz Bogucki (75, 20. Kamil Walkiewicz) – 9. Piotr Franczak (C), 15. Adrian Maciak (55, 14. Patryk Rybiński).

Jaguar Wolanów: 69. Mateusz Derleta – 15. Dawid Gajos, 10. Adrian Majewski, 99. Jakub Nachyła, 11. Piotr Pikiewicz, 8. Kacper Pikiewicz, 5. Jakub Różalski, 4. Jakub Sieradz (C), 12. Dawid Świątkowski, 17. Łukasz Trojanowski, 7. Maciej Zdonek oraz 14. Michał Klocek, 9. Łukasz Prokop, 16. Michał Gadaszewski.

Żółte kartki: Prokopczyk, Cieślak (GKS).