Derbowy remis na koniec

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie spotkanie GKS-u Belsk Duży w sezonie 2018/2019. Podopieczni Stanisława Bilskiego zremisowali 1:1 w Derbach Powiatu z Sadownikiem Błędów. Gola dla Belszczan strzelił Mateusz Noga.

Przed meczem, który decydował o wywalczeniu przez Sadownik baraży o A klasę działacze tego klubu wręczyli podziękowania za wieloletnie reprezentowanie klubu z Błędowa piłkarzom GKS-u. Takie statuetki otrzymali: Mateusz Noga, Piotr Franczak oraz Patryk Bilski. Pamiątka trafiła również do trenera belskiego zespołu – Stanisława Bilskiego.

Jako pierwsi do bramki trafili gracze GKS-u Belsk Duży. Niezdecydowanie bramkarza gospodarzy wykorzystał Piotr Franczak, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Sędziowie tego pojedynku dopatrzyli się w tej sytuacji wątpliwego faulu.

GKS miał więcej z gry i częściej przebywał pod bramką Sadownika, ale to gospodarze jako pierwsi cieszyli się z gola. Błędowanie wykorzystali niezdecydowanie w obronie Belszczan, a piłkę z pięciu metrów pewnym strzałem do siatki posłał Rafał Kornaszewski. W 40. minucie powinno być 2:0, lecz strzał z ostrego kąta Adriana Krawczyka zatrzymał się na słupku.

W końcówce pierwszej połowy doszło do groźnie wyglądającej kontuzji Kuby Wójcika. Zawodnik GKS-u próbując zatrzymać napastnika gospodarzy wykonał wślizg, lecz niefortunnie został nadepnięty. Jak się okazało ucierpiał staw skokowy obrońcy belskiego zespołu. Wójcik został odwieziony do szpitala. Diagnoza? Około dwumiesięczna przerwa od piłki.

Na drugą odsłonę gry GKS ruszył z jedną, wymuszoną zmianą. Jakuba Wójcika na placu zmienił Patryk Rybiński. To właśnie ten zawodnik zaliczył asystę przy trafieniu dla belskiego teamu. Popularny “Rybka” dograł do Mateusza Nogi, a ten wpakował futbolówkę do siatki Bonieckiego.

Spotkanie zakończyło się remisem, który okazał się zwycięski dla Sadownika Błędów. Drużyna ta zagra w barażu o A klasę. A GKS? Belski klub drugi raz z rzędu kończy sezon na czwartym miejscu z dorobkiem 47. punktów.

Sadownik Błędów – GKS Belsk Duży 1:1 (1:0)
Kornaszewski 29 – Noga 66

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 4. Bartosz Jakóbowski, 10. Jakub Wójcik (46, 5. Patryk Rybiński), 18. Radosław Skonieczny, 8. Łukasz Kołosowski – 17. Mateusz Noga (80, 20. Daniel Górzyński), 25. Rafał Maciak, 7. Łukasz Cieślak, 13. Tomasz Prokopczyk – 26. Kamil Bocheński, 9. Piotr Franczak (C).