Porażka w pucharze

Zwycięstwem LKS-u Promna zakończył się mecz 1. rundy Zyko Dróg Pucharu Polski. Jedynego gola goście strzelili w 80. minucie. Przemysława Załęskiego pokonał Piotr Prasek.

Mimo upału kibice, którzy zgromadzili się na stadionie w Błędowie obejrzeli dobre widowisko. Gracze z Belska, a także przyjezdni z Promny mieli swoje okazje bramkowe i mecz mógł zakończyć się innym wynikiem.

Początek spotkania należał do gości. Co i rusz zagrażali oni bramce Przemysława Załęskiego, ale żaden nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Podopieczni Stanisława Bilskiego pierwszą groźną sytuację stworzyli w 27. minucie. Z dystansu bramkarza gości próbował pokonać sprowadzony z Sadownika Błędów - Konrad Kucharczyk. Strzał naszego pomocnika powędrował jednak obok bramki LKS-u.

Po pół godziny gry Belszczanie znów doszli do doskonałej sytuacji. Jeden na jeden z bramkarzem znalazł się Patryk Bilski. Napastnik GKS-u w dogodnej sytuacji strzelił pomiędzy nogami bramkarza, ale futbolówka jak zaczarowana zatrzymała się przed bramką.

Do końca pierwszej połowy działo się niewiele. Goście z Promny mieli dwie dobre sytuacje, ale oba zespoły na przerwę schodzili z zerowym dorobkiem na koncie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia piłkarza LKS-u. Potem do głosu doszli jednak piłkarze GKS-u. Najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnował wprowadzony w 60. minucie Piotr Noga. Napastnik strzelił tak, że bramkarz zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie druga drużyna zeszłego sezonu ligi okręgowej wyszła na prowadzenie. Błąd obrony, wrzutka, niekryty zawodnik i było 1:0 dla gości.

GKS się nie poddawał i mecz mógł zakończyć nawet w regulaminowym czasie gry gdyby wykorzystał stuprocentowe sytuację. Te mieli, najpierw: Piotr Noga, a potem Arkadiusz Gwadera. Obaj zawodnicy, będąc w dogodnej sytuacji posłali piłkę wprost w bramkarza.

GKS Belsk Duży - LKS Promna 0:1 (0:0)
Piotr Prasek 80

GKS: Przemysław Załęski - Kamil Lewandowski, Kamil Bocheński, Daniel Wysocki, Mateusz Noga (83. Kamil Munik) - Damian Wysocki (46. Kamil Krawczyk), Konrad Kucharczyk, Arkadiusz Gwadera, Marek Prokopczyk (46. Michał Jakubczak) - Patryk Bilski (60. Piotr Noga), Rafał Maciak.