Pierwsze koty za płoty. Trafienia Leguckiego i Kowalczyka
Za naszymi juniorami z rocznika 2004 (i młodsi) pierwsze spotkanie ligowe.
Pierwsza odsłona rozgrywanego w zimowych warunkach meczu miała wyrównany przebieg. Obie ekipy miały po kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. W 33. minucie goście z Mogielnicy wyszli jednak na prowadzenie. Mogielniczanie doskonale rozegrali rzut rożny i wpakowali piłkę do siatki Filipa Tworka.
Druga połowa rozpoczęła się doskonale dla naszych juniorów. W 47. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Bartłomiej Legucki. Mocne uderzenie odbiło się od poprzeczki i minimalnie przekroczyło linię bramkową.
Mogielanka odpowiedziała błyskawicznie, trafiając w 48. minucie na 2:1. Chwilę później było już 3:1. Goście uderzyli z okolic pola karnego idealnie w samo okienko bramki GKS-u.
Mogielanka rozkręcała się z minuty na minutę, lecz piłkarze prowadzeni przez trenera Mateusza Norberciaka również mieli swoje okazje. To jednak goście trafili na 4:1 w 73. minucie.
W końcówce do głosu doszli młodzi piłkarze z Belska. W 80. minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Bartłomiej Legucki. Dziesięć minut później powinno być 3:4, lecz piłka po uderzeniu Konrada Dąbrowskiego zatrzymała się na poprzecze.
Niestety. W doliczonym czasie gry goście po wątpliwej ręce w polu karnym i wskazaniu na "wapno" ustalili wynik meczu na 5:2.
Dla naszych zawodników było to pierwsze spotkanie z naturalną nawierzchnią po długiej przerwie. Ponadto młodzi piłkarze po raz pierwszy wystąpili dziś w ustawieniu: 1-3-5-2. Mimo porażki, trener Norberciak w pomeczowej odprawie starał wyciągnąć się pozytywne wnioski. Na pochwały zasłużył m.in. bramkarz GKS-u Filip Tworek, który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola.
Na pewno praca wykonana podczas dzisiejszego meczu zaprocentuje w przyszłości! A już niebawem spotkanie z ekipą Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastrżębi.
GKS Belsk Duży - Mogielanka Mogielnica 2:5 (0:1)
Bartłomiej Legucki ⚽ (as. Filip Kowalczyk)
Filip Kowalczyk ⚽ (As. Bartłomiej Legucki)
GKS Belsk Duży: 1. Filip Tworek - 7. Michał Maciejczyk, 5. Mikołaj Borkowski, 3. Jakub Nowocin - 21. Mateusz Tworek (80, 20. Artur Piechal), 99. Bartłomiej Legucki, 11. Bartosz Jakubczak, 10. Mateusz Hermanowicz, 18. Adam Łokucijewski (80, 25. Michał Kołacz) - 9. Damian Kempka (77, 13. Konrad Dąbrowski), 6. Filip Kowalczyk.