Pewne zwycięstwo z Mogielanką!

Na zakończenie zmagań w radomskiej B klasie sezonu 2022/2023 seniorzy GKS-u Belsk Duży wygrali z Mogielanką 5:0.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli podopieczni Adama Czarneckiego. Przez dłuższy czas nie potrafili jednak znaleźć recepty na obronę Mogielanki. W końcu w 28. minucie na długie, diagonalne podanie zdecydował się Łukasz Kołosowski. Sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Patryk Bilski, który pewnym uderzeniem przy dłuższym słupku wyprowadził belski team na prowadzenie.

Od 40. minuty gospodarze musieli radzić sobie o jednego zawodnika mniej. Po faulu na Valerim Parshynie boisko z czerwoną kartką opuścić musiał doświadczony zawodnik Mogielanki – Paweł Jaworski.

GKS grający o jednego piłkarze więcej ruszył z atakiem już od początku drugiej odsłony. W 47. minucie doskonałym podaniem popisał się Valerii Parshyn, który obsłużył Filipa Kowalczyka. Kapitan GKS-u wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem trafił na 2:0. Nie minęła minuta, a na tablicy wyników zrobiło się 3:0 dla Belszczan. Tym razem do siatki rywala trafił Krystian Onuczyński.

GKS kontrolował przebieg spotkania. W 59. minucie z obrońcami gospodarzy zabawił się Valerii Parshyn, który ograł rywala i trafił na 4:0. Rywala dobił Piotr Franczak.

Seniorzy GKS-u Belsk Duży na spotkanie w Mogielnicy wyszli z trzema juniorami w pierwszym składzie. Kolejnych sześciu weszło na plac gry w drugiej odsłonie. To swoisty rekord i bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

Mogielanka Mogielnica – GKS Belsk Duży 0:5 (0:1)
Bilski 28, Kowalczyk 47, Onuczyński 49, Parshyn 59, Franczak 84

Mogielanka:1. Czerwiński – 4. Frasoński (46, 99. Wnuk), 5. Abram (C), 6. Brodzik (55, 13. Omen), 7. Dębowski (67, 15. Rek), 9. Wawrzyńczak (46, 16. Zadrożniak), 10. Rupiński (83, 55. Musiał), 14. Jarzębiński (87, 8. Zieliński), 17. Balcerzak (73, 3. Ptaszek), 18. Jaworski, 90. Marter.

GKS:1. Balewicz – 3. Piechal (46, 19. Demianko), 8. Boroń (46, 25. Jakubczak), 88. Ufimtsev, 24. Kołosowski (75, 90. Pokrzepa) – 10. Legucki (70, 69. Łokucijewski), 55. Oracz, 98. Onuczyński (60, 77. Franczak), 22. Parshyn, 11. Kowalczyk (C) (50, 99. Kacprzak) – 28. Bilski (65, 70. Kempka).

Żółte kartki:Wawrzyńczak, Abram – Ufimtsev, Parshyn, Oracz, Demianko.
Czerwone kartki:Jaworski (40. minuta) – Parshyn (86. minuta – za dwie żółte).