Na początek derby w Zbroszy!

Już jutro podopieczni Stanisława Bilskiego zainaugurują rozgrywki radomskiej klasy B. Ich przeciwnikiem będzie Iskra Zbrosza Duża. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.

Celniej strzelać
GKS jedzie do Zbroszy w umiarkowanie dobrych nastrojach. Po trzech zwycięstwach w meczach sparingowych minionej niedzieli piłkarze z Belska zaznali pierwszej porażki. Podopieczni Stanisława Bilskiego musieli uznać wyższość LKS-u Promna. Gra naszego zespołu nie wyglądała źle. Na tle o wiele lepszego rywala prezentowaliśmy solidny futbol. Jedynym mankamentem w grze była nieskuteczność. Gdyby nie to, w najbliższą środę rywalizowalibyśmy w 2. rundzie Zyko Dróg Pucharu Polski.

Historia za Iskrą
Jutrzejszy pojedynek w Zbroszy będzie dwunastym meczem pomiędzy GKS-em i Iskrą w historii. Wszystkie te spotkania rozegrano w ramach radomskiej klasy B. Sześć z tych meczów wygrała Iskra. Trzykrotnie lepsi okazywali się piłkarze z Belska. Także trzy razy obie jedenastki dzieliły się punktami. Bramkowy bilans to także przewaga gospodarzy jutrzejszego spotkania (28:19).

Psychologiczna przewaga
Poza spotkaniami o punkty oba zespoły rozegrały również mecz sparingowy. Podopieczni Stanisława Bilskiego skrzyżowali rękawice z teamem ze Zbroszy 30 lipca br. W meczu tym lepsi okazali się gracze GKS-u, którzy odprawili rywala 5:3. Gole dla Belszczan strzelali wtedy Kamil Krawczyk, Rafał Maciak, Bartosz Jakóbowski oraz Kamil Lewandowski.

Szansa na debiut
W jutrzejszym spotkaniu trener Stanisław Bilski nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników. To jednak nie problem, ponieważ belski zespół posiada szeroką kadrę. Szansę debiutu w radomskiej klasie B powinno dostać kilku nowych zawodników. Tak więc: wszystkich naszych kibiców zapraszamy do Zbroszy Dużej! Emocji na pewno nie zabraknie!