Mecz na styku. GKS zwycięski!

Podopieczni Stanisława Bilskiego wygrali pierwszy mecz barażowy z Królewskimi Jedlnia 2:1! Obie bramki dla Belszczan padły w pierwszej połowie. Goście honorowego gola strzelili w ostatniej akcji meczu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Jedlni. W przeciągu dziesięciu pierwszych minut podopieczni grającego trenera - Karola Gębczyka mieli dwie dogodne sytuacje.

Niewykorzystane akcje gości zemściły się w 20. minucie. Niefrasobliwość obrony i bramkarza wykorzystał Mateusz Noga, który posłał piłkę w długi róg bramki Królewskich.

Wicemistrz pierwszej grupy radomskiej klasy B bardzo szybko próbował otrząsnąć się po stracie bramki. Królewscy blisko strzelenia gola byli w 33. minucie. Doskonale między słupkami zachował się jednak Przemysław Załęski, który wybił piłkę na rzut rożny.

Dosłownie 60. sekund po akcji gości GKS wyprowadził kolejną zabójczą kontrę. Na bramkę Królewskich pognali Rafał Maciak i Mateusz Noga. Ten pierwszy zagrał do tego drugiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Druga odsłona przybrała podobny obraz do pierwszej. Goście z Jedlni atakowali bramkę Belszczan. Obrońcy GKS-u co chwilę jednak tłumili poczynania gości i próbowali wyjść z kontrą.

Niestety w 4. minucie doliczonego czasu gry szczęście uśmiechnęło się do Królewskich. W polu karnym znalazł się niekryty Karol Gębczyk. Grający trener pewnym strzałem w długi róg pokonał Przemysława Załęskiego.

Rewanż barażu już w najbliższą niedzielę na stadionie w Jedlni. Początek meczu o godz. 16.

GKS Belsk Duży – GKS Królewscy Jedlnia 2:1 (2:0)
Noga 21, 33 - K.Gębczyk 90+4

GKS Belsk Duży: Załęski - Lewandowski, Skonieczny, Wysocki, Wójcik - Krawczyk, Bilski, Gwadera, Maciak (87. Rybiński), Bogucki (80. Jakubczak) - Noga (89. Prokopczyk).

Królewscy Jedlnia: Sosnowski - Banaszek, M. Dąbrowski, Bobrowski, Orłowski - Mucha (46` Jasiorowski), K. Gębczyk, K. Dąbrowski, Skalski (70` Chołuj) - Jurczak, Sałek (C).

Żółte kartki: Bogucki - K. Gębczyk.
Widzów: około 70.