Czas na baraże!

Dwadzieścia zwycięstw w lidze nie wystarczyło. GKS zamiast cieszyć się z 1. miejsca w radomskiej B klasie już jutro rozegra pierwszy mecz barażowy. Przeciwnikiem - GKS Królewscy Jedlnia, wicemistrz B klasy Radom I.

Nasz barażowy przeciwnik zdobył w zakończonych rozgrywkach w 26. meczach 67. punktów. Drużyna prowadzona przez grającego trenera Karola Gębczyka w minionej kampanii trafiła do siatki rywali aż 151. razy, tracąc przy tym tylko 28 bramek. Ekipa z Jedlni kilkukrotnie rozgramiała swoich przeciwników. Tak było m.in. w meczach z Krępianką Rzeczniów (14:1) czy LZS Zalesice (19:0).

Królewscy to nowy twór na mapie radomskiego futbolu. Zespół powstał 26 lutego 2011 roku, lecz dopiero w sezonie 2013/14 zadebiutował w B klasie. W tamtym sezonie Jedlnianie zajęli odległe 9. miejsce. Dużo lepiej było rok temu. Ekipie z Jedlni do awansu zabrakło zaledwie jednego punktu.

Z kolei podopieczni Stanisława Bilskiego mają za sobą równie udany sezon. Nasza drużyna wywalczyła 62. punkty tylko dwukrotnie przegrywając. Ponadto "GieKSa" może pochwalić się najszczelniejszą obroną w naszej grupie. Przemysław Załęski i spółka dopuścili tylko do 21 trafień dla naszych oponentów.

Przed nami więc starcie najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą. Starcie dwóch zespołów, które są mocno zmobilizowane by w tym sezonie wywalczyć promocję na wyższy szczebel. Emocje są więc murowane! Początek pierwszego spotkania, rozgrywanego na stadionie Mogielanki w Mogielnicy już jutro o godz. 18!

Fot. Królewscy Jedlnia