Ligowe ostatki

Przed nami ostatnia niedziela z B klasą. Już jutro w samo południe na stadionie Mazowsza w Grójcu GKS podejmie Zorzę Klwów. Ostatni zespół ligowej tabeli.

Zamykają stawkę
Klwowianie po 11. kolejkach legitymują się bardzo słabym bilansem. Na ich koncie jest zaledwie 5. punktów. Zorza wygrała jedno spotkanie. Na własnym boisku w ramach 3. kolejki podopieczni Szymona Głucha pokonali 2:0 Blask Odrzywół. Czerwona latarnia ligi to jednak zespół nieprzewidywalny. W tym sezonie toczył już wyrównane boje z zespołami z czołówki. Przegrał m.in. z KS-em Magnuszew 3:4.

Dwukrotnie lepsi
Jutrzejsze spotkanie będzie dziewiątym meczem obu ekip w B klasie. Pierwszy mecz GKS z Zorzą rozegrał 31 października 2010 roku na boisku w Belsku Dużym. Podopieczni wówczas Konrada Łobody do 65. minuty ogrywali przyjezdnych 3:1 kiedy przerwano mecz. Wszystko to spowodowane było tym, że kibice gości grozili sędziemu. W kolejnych spotkaniach najciekawiej było w sezonie 2013/14. GKS zaaplikował rywalowi pięć bramek, ale do końca nie mógł być pewien zwycięstwa. Nasi oponenci zaledwie dwukrotnie zdołali nas ograć. W sezonie 2012/13 w Belsku Zorza wygrała 4:2. Druga wiktoria to poprzedni sezon, kiedy podopieczni Szymona Głucha pokonali team Stanisława Bilskiego 2:1.

GKS Belsk Duży - Zorza Klwów
Bilans bramkowy: 18:15
Bilans meczów: 5-1-2

Sentymentalna podróż
Jutrzejszy mecz będzie bardzo ważnym spotkaniem dla jednego z naszych zawodników. Szymon Kazimierski bo o nim mowa grał w barwach zespołu z Klwowa w sezonie 2010/11. Obrońca GKS-u dzierżył także opaskę kapitana. Szymon w Klwowie zdobył kilka bramek, ale jak sam twierdzi najładniejsze trafienie zanotował w wygranym 3:0 meczu z Cechem Radom.

Zapraszamy więc wszystkich naszych sympatyków do Grójca. Emocji na pewno nie zabraknie!