Derby regionu dla Sadownika

Piłkarze GKS-u Belsk Duży musieli uznać wyższość Sadownika w lokalnych derbach. Ekipa z Błędowa wygrała 3:2, choć to belski team otworzył wynik spotkania.

Spotkanie było na początku bardzo wyrównane. Obie ekipy szukały swoich szans. W końcu po dobrej i składnej akcji GKS Belsk Duży wyszedł na prowadzenie. Łukasz Cieślak dostrzegł wybiegającego na pozycję Macieja Jasińskiego, a ten wpakował piłkę do pustej siatki po okiwaniu golkipera gospodarzy.

Gospodarze stwarzali sobie mało klarownych sytuacji. Niestety po wrzutce z rzutu wolnego w polu karnym sfaulowany został zawodnik Sadownika. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11. metr. Pewnym egzekutorem karnego był kapitan – Cezary Krzyżanowski.

Obie ekipy zeszły więc na przerwie przy remisie. Drugie 45. minut GKS rozpoczął w nieco zmienionym ustawieniu. Sadownik wykorzystał błędy ekipy Adama Czarneckiego i strzelił dwie bramki. Najpierw Przemysława Załęskiego pokonał Rafał Kornaszewski, zaś niedługo później Hubert Krawczak.

Przyjezdni próbowali odpowiedzieć. Niestety, stać ich było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Doskonałym uderzeniem z pola karnego popisał się Krzysztof Boroń.

Derby regionu padły więc łupem gospodarzy. GKS Belsk Duży czeka teraz arcyciekawe spotkanie z wiceliderem – KS Lesznowolą. Spotkanie zostanie rozegrane w Belsku Dużym w najbliższą niedzielę – 15 maja o godz. 16:00.

GKS Sadownik Błędów – GKS Belsk Duży 3:2 (1:1)
Krzyżanowski, Kornaszewski, H. Krawczak – Jasiński, Boroń

GKS Sadownik Błędów (wyjściowy skład): D. Wasilkowski – M. Krawczyk, K. Królikowski, Krzyżanowski – Boniecki, D. Królikowski, Kornaszewski, Sybilski, K. Krawczak – Raczyński, A. Krawczyk.

GKS Belsk Duży: Załęski – Jasiński, Witkowski, Boroń, Ł. Kowalski – Kowalczyk, Onuczyński, Cieślak, Maciak, Bogucki – Mipakatahar oraz Kaliciński, Kołosowski, Czarnecki.