Zabójcza pierwsza połowa. GKS wygrywa z Megawatem

Seniorzy GKS-u Belsk Duży w dobrych nastrojach spędzą ostatnie chwile majówki. Podopieczni Mateusza Norberciaka wygrali w niedzielne popołudnie w Świerżach Górnych aż 7:1!

Zawodnicy z Belska Dużego bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne zmagania. Już w 4. minucie do siatki trafił Piotr Franczak, który doskonale przeciął uderzenie Krystiana Onuczyńskiego. Nie minęło 60. sekund, a GKS prowadził już 2:0. Podopieczni Norberciaka poklepali w środkowej strefie boiska, Daniel Wysocki podaniem na wolne pole uruchomił Krzysztofa Boronia, który z zimną krwią wykorzystał doskonałą okazję.

Kolejna bramka dla belskiego zespołu padła w 9. minucie. Znów dobra gra zespołowa została zwieńczona trafieniem Krzysztofa Boronia. Chwilę później było już 4:0. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Piotr Franczak. Kapitan GKS-u odegrał futbolówkę do nadbiegającego Krystiana Onuczyńskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy.

GKS się nie zatrzymywał. W 19. minucie długie podanie ze strefy obronnej od Daniela Jakubika trafiło wprost na nogę Piotra Franczaka. Napastnik wpadł w pole karne i pewnie wykończył tę akcję.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do końcówki pierwszej połowy. W 41. minucie doskonałe podanie z lewej strony od Łukasza Kołosowskiego wykorzystał Piotr Franczak, który pokonał golkipera gości strzałem głową. Chwilę później w rolę asystenta wcielił się Rafał Maciak, a swojego czwartego gola strzelił Piotr Franczak.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, którzy w przerwie dokonali aż sześciu zmian. Megawat stać było w tym spotkaniu jedynie na bramkę honorową, którą gospodarze strzelili w 54. minucie. GKS próbował atakować, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Trener Mateusz Norberciak dał odpocząć kilku zawodnikom i w końcówce spotkania posłał do boju rezerwowych.

Megawat Świerże Górne – GKS Belsk Duży 1:7 (0:7)
? 54 – Franczak 4, 19, 41, 42; Boroń 5, 9; Onuczyński 13

GKS Belsk Duży: Przemysław Załęski – 24. Damian Wysocki (70, 21. Marcel Podsiadło), 3. Daniel Jakubik, 4. Kamil Bocheński, 88. Łukasz Kołosowski (70, 14. Patryk Rybiński) – 11. Daniel Wysocki (58, 13. Cezary Komorowski), 77. Damian Krawczyk, 19. Krzysztof Boroń (55, 7. Adam Kaliciński), 23. Rafał Maciak, 69. Krystian Onuczyński – 70. Piotr Franczak (75, 99. Krzysztof Kowalski).