Wygrywamy ze Strażakiem Wielogóra

W meczu piątej kolejki radomskiej Klasy B GKS Belsk Duży pokonał zespół z Wielogóry.

Pierwsze fragmenty sobotniego spotkania były wyrównane. Obie ze stron miały swoje sytuacje. Między słupkami w ekipie GKS-u dobrze spisywał się Przemysław Załęski. W końcu po ponad pół godziny gry w polu karnym sfaulowany został Krystian Onuczyński. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mateusz Prokopczyk, który wyprowadził belski zespół na prowadzenie.

Drugą odsłonę podopieczni Adama Czarneckiego rozpoczęli doskonale. Po dobrej i szybkiej akcji w pole karne gospodarzy wpadł Patryk Bilski. Pomocnik GKS-u dograł futbolówkę do niepilnowanego Mateusza Prokopczyka, który został staranowany w polu karnym. Tym razem do “jedenastki” podszedł Krystian Onuczyński, który podwyższył stan meczu na 2:0.

Gospodarze mieli kolejne swoje okazje, lecz nie potrafili przekuć ich na gola. Skuteczni do bólu byli natomiast gracze GKS-u. W 63. minucie dobrym uderzeniem z pola karnego golkipera Strażaka zaskoczył Patryk Bilski. Chwilę później na 4:0 podwyższył natomiast najmłodszy gracz belskiego zespołu – Filip Kowalczyk.

W końcówce Strażak Wielogóra złapał kontakt. Belski team jednak szybko odpowiedział. Z piłką zabrał się Piotr Franczak, minął kilku obrońców i wpakował futbolówkę do bramki ustalając wynik meczu na 5:1.

Po tym spotkaniu GKS Belsk Duży, choć na chwilę, awansował na pozycję wicelidera. Podopieczni Czarneckiego do tej pory w pięciu ligowych spotkaniach trafiali do siatki aż 22. razy! Już za tydzień arcyciekawy pojedynek na szczycie. Belski zespół zmierzy się w Radomiu z rezerwami Młodzika Radom. Początek spotkania w niedzielę, 2 października o godz. 11:00.

Strażak Wielogóra – GKS Belsk Duży 1:5 (0:1)
? 86 – Prokopczyk 33(k), Onuczyński 50(k), Bilski 63, Kowalczyk 70, Franczak 88

GKS Belsk Duży: 1. Załęski – 14. Rybiński (46, 99. Kowalski Ł.), 85. Kolasa, 21. Bocheński, 13. Kołosowski – 11. Kowalczyk (80, 94. Kowalski K.), 19. Krawczyk (60, 2. Czarnecki), 5. Onuczyński (C), 8. Bilski, 17. Noga (65, 9. Franczak) – 18. Prokopczyk.