Tylko remis w starciu w Jedlance

Gracze GKS-u Belsk Duży zremisowali 1:1 w wyjazdowym starciu z KS Jedlanka. Gola dla belszczan zdobył Krystian Onuczyński.

GKS od początku przejął inicjatywę. W 10. minucie doskonałe podanie z głębi pola od Tomasza Prokopczyka trafiło do Krystiana Onuczyńskiego. Pomocnik minął bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki.

Belski zespół miał swoje dogodne okazje, ale futbolówka nie chciała wpaść do siatki. Blisko szczęścia strzałem głową po centrze z rzutu rożnego był Jan Bińkiewicz. Gola na swoim koncie mógł zanotować również Mykola Frankiv.

Druga odsłona rozpoczęła się od akcji zespołu gospodarzy. W końcu, w 62. minucie stanęli przed doskonałą okazją do wyrównania. Rzut karny obronił jednak Przemysław Załęski. Kilka chwil później było jednak 1:1… a KS Jedlanka trafiła po zamieszaniu w polu karnym.

GKS próbował strzelić zwycięskiego gola. Blisko szczęścia był Filip Kowalczyk. W jednej z ostatnich akcji meczu zakotłowało się pod bramką gospodarzy, lecz koniec końców spotkanie zakończyło się remisem.

Okazja do zgarnięcia kompletu punktów dla zespołu GKS-u już w najbliższą niedzielę. Podopieczni trenera Bartosza Pszczółkowskiego zmierzą się z AS Radomiak Radom, który zamyka ligową stawkę. Początek meczu 15 października o godz. 14:00, a spotkanie odbędzie się w Belsku Dużym.

KS Jedlanka – GKS Belsk Duży 1:1 (0:1)
Żeromiński 63 – Onuczyński 10

GKS: Załęski – Piechal (85, Jakubczak), Boroń, Bińkiewicz, Kołosowski (46, Ufimtsev) – Buhaienko, Prokopczyk, Onuczyński (60, Legucki), Kowalczyk – Baczyński (85, Kacprzak), Frankiv.