Statystyczne podsumowanie sezonu 2015/16

W minioną niedzielę porażką z GKS Królewskimi Jedlnia piłkarze GKS-u zakończyli sezon 2015/2016. Za piłkarzami z Belska Dużego 25 oficjalnych meczów, z których 19 kończyło się kompletem punktów dla podopiecznych Stanisława Bilskiego.

Same wyjazdy
GKS w tym sezonie wszystkie spotkania rozgrywał na "wyjeździe". Było to spowodowane komplikacjami z boiskiem gminnym w Belsku Dużym, które już dawno powinno zostać oddane do użytku... Mimo to podopieczni Bilskiego w ligowej kampanii tylko dwukrotnie zaznali goryczy porażki. W ostatniej jesiennej kolejce "GieKSa" uległa Zorzy Klwów 1:2, zaś w meczu na szczycie z Młodzikiem przegrała 2:3, tracąc dwa gole w ostatnich minutach. Belszczanie przegrali także w Pucharze Polski 0:1 z LKS-em Promna, zespołem który kilka dni temu wywalczył awans do IV ligi.

Niepokonani na wyjazdach?
Belszczanie jednak w spotkaniach rozgrywanych w delegacji byli jedyną niepokonaną ekipą w lidze. Z dwunastu spotkań GKS na swoją korzyść przechylił dziesięć. Gracze z Belska remisowali tylko z KS Magnuszew (1:1) oraz Młodzikiem Radom (1:1). Bilans bramek 42:11. Nasi zawodnicy przegrali dopiero w ostatnim meczu sezonu, w barażu z Królewskimi Jedlnia...

Obrona przede wszystkim
Podopieczni Bilskiego pochwalić mogą się także najszczelniejszą obroną w lidze. GKS stracił bowiem o dwie bramki mniej niż lider z Radomia, czyli 21 goli. Jeśli chodzi o ofensywę, to podobnie jak w tabeli, nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce.

Załęski królem
Były statystyki drużynowe, czas więc na indywidualne. Najwięcej spotkań w zakończonym sezonie klasy B rozegrał dla GKS-u Przemysław Załęski. Przemek wystąpił w naszych barwach 25. razy (2250 minut) zaliczając tym samym wszystkie ligowe oraz pucharowe spotkania. Co ciekawe, biorąc pod uwagę także mecze sparingowe nasz golkiper opuścił tylko jeden mecz kontrolny!

Skuteczny "Nóżka"
Osiemnaście razy do siatki rywala trafił w tym sezonie Mateusz Noga. Były zawodnik Sadownika Błędów został tym samym najskuteczniejszym piłkarzem GKS-u. Biorąc pod uwagę same rozgrywki ligowe, popularny "Nóżka" sklasyfikowany został na drugim miejscu, tuż za napastnikiem Blasku Odrzywół - Kamilem Lewińskim (26. goli).

Strzela i asystuje
Osiem bramek i aż jedenaście asyst w tym sezonie zaliczył Rafał Maciak. Popularny "Dzidek" ma za sobą więc bardzo udany sezon zwieńczony "zwycięstwem" w klasyfikacji asystentów.

Największy brutal?
W tym sezonie sędziowie pokazali GKS-owi 31. żółtych oraz 1. czerwoną kartkę. Najwięcej kartoników w tym pierwszym kolorze zobaczył nasz obrońca - Michał Jakubczak. Jedyną czerwoną kartką ukarany został Rafał Kolasa (mecz z Zorzą Klwów).

W sezonie 2015/16 w naszych barwach grało 28 zawodników. Szersze statystyki mogą państwo znaleźć poniżej: