Seniorzy GKS-u zwyciężyli w Odrzywole

Seniorzy GKS-u Belsk Duży podtrzymali serię meczów bez porażki. Tym razem podopieczni Mateusza Norberciaka okazali się lepsi od KS Wysokin.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak za długo. 60. sekund później po podaniu Piotra Franczaka wyrównał Daniel Wysocki. Co ciekawe, było to pierwsze trafienie pomocnika w seniorskiej drużynie GKS-u.

W 22. minucie belski zespół wyszedł na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Piotr Franczak. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Rafał Maciak, który pokonał golkipera gospodarzy.

GKS na wyższe obroty wrzucił pod koniec pierwszej części gry. W 39. minucie swoje 15. trafienie w ligowych rozgrywkach zaliczył Piotr Franczak. Przy tym trafieniu asystował po raz siódmy w sezonie Rafał Maciak.W doliczonym czasie gry na 4:1 strzelił Krystian Onuczyński, któremu asystował Dariusz Pardak.

Początek drugiej odsłony niedzielnych zmaganiach to optyczna przewaga graczy z Belska Dużego. Niestety, podopieczni Mateusza Norberciaka choć wywierali presję na rywalu nie potrafili trafić do siatki po raz piąty. Dwie dobre okazje po wrzutkach z rzutów wolnych z bocznych regionów boiska miał Krystian Onuczyński. Niestety, uderzenia lądowały obok bramki. Dobrą okazję miał również Piotr Franczak. Napastnik wygrał pojedynek z obrońcą, popędził na bramkę i uderzył tylko w boczną siatkę.

Gospodarze również tworzyli swoje okazje. Strzały podobnie jak w przypadku GKS-u lądowały obok bramki lub w rękawicach Przemysława Załęskiego. Mimo to, jednak golkiper belskiej drużyny dał pokonać się rywalowi po strzale z około 12. metrów.

Był to już czwarty mecz bez porażki dla ekipy seniorów GKS-u. Teraz gracze Mateusza Norberciaka będą pauzować. Kolejny ligowy mecz rozegrają więc dopiero 6 czerwca z outsiderem z Wielogóry.

KS Wysokin – GKS Belsk Duży 2:4 (1:4)
Konrad Jędrasik 14, Kamil Dudek 65 – Daniel Wysocki 15, Rafał Maciak 22(k), Piotr Franczak 39, Krystian Onuczyński 45+2

GKS:1. Przemysław Załęski – 20. Damian Wysocki, 3. Daniel Jakubik (43, 14. Patryk Rybiński), 21. Szymon Kazimierski, 4. Łukasz Kołosowski – 10. Krystian Onuczyński, 15. Daniel Wysocki, 8. Damian Krawczyk (85, 94. Krzysztof Kowalski), 99. Rafał Maciak, 85. Dariusz Pardak (70, 66. Bartosz Jakóbowski) – 9. Piotr Franczak (C).