Sąsiad w tabeli za mocny

Zwycięstwem zespołu ze Stromca zakończyło się sobotnie spotkanie w rozgrywkach radomskiej klasy B. Podopieczni Stanisława Bilskiego z GKS-u Belsk Duży przegrali 2:5.

Belski zespół szybko, bo już po 12. minutach gry, miał dwie bramki na minusie. Dwukrotnie do siatki Przemysława Załęskiego trafił Paweł Biń. Niestety przy obu trafieniach błędy popełnili gracze GKS-u Belsk Duży.

Po pół godziny gry groźną akcję przeprowadzili podopieczni Stanisława Bilskiego. Futbolówkę z lewej strony boiska wrzucił Tomasza Prokopczyk, w polu karnym dobrze znalazł się Rafał Maciak, lecz jego uderzenie z ostrego kąta głową obronił Michał Cichulski.

Drugie 45. minut mogło doskonale rozpocząć się dla GKS-u Belsk. Po raz kolejny piłkę wrzucił Tomasz Prokopczyk. W polu karnym najwyżej wyskoczył Piotr Franczak, uderzył futbolówkę głową, ale ta otarła się o słupek. Gospodarze przejęli więc piłkę, ruszyli z atakiem, a Biń skompletował hat-tricka.

GKS złapał kontakt w 66. minucie. Cichulskiego głową pokonał Mateusz Noga. Na nic się to zdało. Marzenia o choćby jednym punkcie wybił z głowy piłkarzy GKS-u Evgen Davydenko. Najlepszy strzelec ligi najpierw ograł jednego z obrońców i trafił w krótki róg bramki Załęskiego. Chwilę później dostał piłkę przed polem i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Belszczan po raz drugi.

Ozdobą meczu była jednak bramka na 2:5. Zza pola karnego idealnie przymierzył Tomasz Prokopczyk, który nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Przed piłkarzami GKS-u Belsk Duży zostały do rozegrania cztery ligowe kolejki. Podopieczni Stanisława Bilskiego po spotkaniu w Stromcu plasują się na 4. miejscu w tabeli i to miejsce zapewne będą chcieli utrzymać. Najbliższe spotkanie rozegrają z rezerwami KS Błotnicy. Mecz ten zostanie rozegrany 26 maja 2019 roku o godz. 16:00 na Boisku Gminnym w Belsku Dużym.

GKS Stromiec – GKS Belsk Duży 5:2 (2:0)
Biń 9, 12, 49; Davydenko 71, 73 – Noga 66, Prokopczyk 76

GKS Stromiec: 1. Michał Cichulski – 3. Rafał Żołądkiewicz (85, 19. Mateusz Boguszewski), 5. Ievgen Davydenko, 8. Marcin Woźniak, 9. Michał Jopek, 10. Krystian Machalski (C) (46, 15. Mateusz Matysiak), 11. Przemysław Kusak (80, 20. Paweł Jopek), 16. Oskar Kozłowski, 17. Adrian Turzyński, 18. Adrian Świniarski, 21. Paweł Biń (65, 6. Mariusz Kołodziejczak).

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 10. Jakub Wójcik (12, 14. Patryk Rybiński), 3. Daniel Wysocki, 21. Radosław Skonieczny, 5. Łukasz Kołosowski – 17. Mateusz Noga, 23. Rafał Maciak (C), 11. Patryk Bilski, 7. Łukasz Cieślak, 13. Tomasz Prokopczyk – 9. Piotr Franczak.

Żółte kartki: Davydenko (82.) – Wysocki (80.).