Sadownik pokonany!

W niedzielne popołudnie piłkarze GKS-u zainaugurowali sparingowe granie. Podopieczni Stanisława Bilskiego po zaciętym pojedynku pokonali Sadownik Błędów 3:2.

Oba zespoły do niedzielnego starcia podeszły w lekko osłabionych składach. W naszych szeregach zabrakło dwóch środkowych pomocników: Damiana Dusińskiego i Jarosława Chęcińskiego oraz środkowego obrońcy Michała Jakubczaka. Nie zagrało także kilku zawodników, którzy starają się o angaż w naszym klubie. Ich z kolei zatrzymała praca.

Mecz lepiej rozpoczęli gracze z Belska. W 11. minucie błąd obrony Sadownika wykorzystał Bartosz Jakóbowski, który pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Kilka chwil później zespół grający w radomskiej klasie A doprowadził do remisu.

Druga połowa była równie wyrównana co pierwsza. W 63. minucie jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie. Odpowiedź GKS-u przyszła 10. minut później. Piłkę z rzutu wolnego zagrał Patryk Bilski. W polu karnym najwyżej wyskoczył Kamil Bocheński. Popularny "Mamej" zgrał piłkę do wychodzącego Bartosza Jakóbowskiego, który podwyższył stan meczu. Zwycięski gol padł kilka chwil później. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał 16-letni Dominik Koziński.

W dzisiejszym spotkaniu w naszych barwach zagrało kilku nowych zawodników. Byli to: Kamil Bocheński (ostatnio Mogielanka Mogielnica), Patryk Bilski (ostatnio Zamłynie Radom), Piotr Noga (ostatnio Mogielanka Mogielnica), Dominik Koziński (ostatnio Mazowsze Grójec 98) oraz Rafał Kustra (ostatnio LKS Pniewy). O tym czy Ci zawodnicy zasilą nasze szeregi dowiemy się po zakończeniu okresu przygotowawczego.

Kolejne mecze sparingowe już niebawem. Nasi zawodnicy mają w planach boje z Iskrą Zbrosza Duża oraz Kraską Jasieniec.

Sadownik Błędów - GKS Belsk Duży 2:3 (1:1)
? 16, ? 63 - Bartosz Jakóbowski 11, 73; Dominik Koziński 80

Wyjściowy skład na I połowę: Przemysław Załęski - Kamil Lewandowski, Daniel Jakubik, Daniel Wysocki, Kamil Bocheński - Damian Wysocki, Patryk Bilski, Arkadiusz Gwadera, Bartosz Jakóbowski - Marek Prokopczyk, Piotr Noga

Grali także: Daniel Górzyński, Mateusz Jakóbczak, Kamil Munik, Kamil Krawczyk, Rafał Kustra, Dominik Koziński