Przygotowania za nami!

Trzy mecze sparingowe, kilku przetestowanych zawodników i komplet zwycięstw. Tak w skrócie wyglądały przygotowania GKS-u do rundy jesiennej. Działo się jednak trochę więcej, ale o tym w dalszej części artykułu.

Podopieczni Stanisława Bilskiego przygotowania wznowili bardzo wcześnie. Grupka zawodników pierwszą jednostkę treningową odbyła już 30 czerwca. Treningi były złożone głównie z biegania oraz krótkich gierek. W ostatnich tygodniach piłkarze pracowali nad szybkością.

Pierwszy mecz kontrolny gracze GKS-u rozegrali 26 lipca. Przeciwnikiem Belszczan był A klasowy Sadownik Błędów. To spotkanie podopieczni Stanisława Bilskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 3:2.

Sadownik Błędów - GKS Belsk Duży 2:3 (1:1)
? 16, ? 63 - Bartosz Jakóbowski 11, 73; Dominik Koziński 80

Wyjściowa jedenastka: Przemysław Załęski - Kamil Lewandowski, Daniel Jakubik, Daniel Wysocki, Kamil Bocheński - Damian Wysocki, Patryk Bilski, Arkadiusz Gwadera, Bartosz Jakóbowski - Marek Prokopczyk, Piotr Noga
Grali także: Daniel Górzyński, Mateusz Jakóbczak, Kamil Munik, Kamil Krawczyk, Rafał Kustra, Dominik Koziński

Kolejnym sparingpartnerem GKS-u była Iskra Zbrosza Duża. Drużyna, która poprzedni sezon radomskiej klasy B zakończyła na 4. miejscu, podobnie jak Sadownik musiała uznać wyższość graczy z Belska. W meczu tym na boisku od pierwszych minut pojawiło się trzech nowych zawodników.

Iskra Zbrosza Duża - GKS Belsk Duży 3:5 (3:3)
Michał Jakubczak (sam.) 22, ? 40, ? 45 - Kamil Krawczyk 13, Rafał Maciak 19, gol samobójczy 23, Bartosz Jakóbowski 53, Kamil Lewandowski 75 (k)

Wyjściowa jedenastka: Daniel Górzyński - Szymon Kazimierski, Michał Jakubczak, Daniel Wysocki, Mateusz Noga - Kamil Lewandowski, Arkadiusz Gwadera, Patryk Bilski, Bartosz Jakóbowski - Kamil Krawczyk, Rafał Maciak
Grali także: Cezary Jakubik, Daniel Jakubik, Kamil Bocheński, Piotr Noga, Mateusz Jakóbczak, Marek Prokopczyk, Dominik Koziński

Ostatni mecz kontrolny podopieczni Stanisława Bilskiego rozegrali 2 sierpnia. Tym razem, podobnie jak to miało miejsce na początku przygotowań, naszą formę sprawdził zespół z A klasy. W Jasieńcu podejmowaliśmy miejscową Kraskę. Po dobrym spotkaniu sparing ten zakończył się zwycięstwem GKS-u. Duża była w tym zasługa naszego bramkarza - Przemka Załęskiego.

Kraska Jasieniec - GKS Belsk Duży 0:1 (0:0)
Piotr Noga 56

Wyjściowa jedenastka: Przemysław Załęski - Kamil Bocheński, Michał Jakubczak, Daniel Wysocki, Mateusz Noga - Kamil Lewandowski, Damian Wysocki, Konrad Kucharczyk, Marek Prokopczyk - Piotr Noga, Rafał Maciak
Grali także: Daniel Górzyński, Damian Woźniak, Dominik Koziński, Kamil Munik oraz Mateusz Jakóbczak

To były bardzo owocne przygotowania. Trener Stanisław Bilski podczas meczów kontrolnych miał do dyspozycji 24. zawodników. Ośmiu z nich stawiło się na wszystkich trzech sparingach. Wśród grona piłkarzy było aż dziewięć nowych twarzy. Najlepszym strzelcem okresu przygotowawczego był Bartek Jakóbowski. Skrzydłowy GKS-u strzelił trzy gole.

Lp. Zawodnik Mecze
1 Kamil Lewandowski 3