Podium orlików w Białej Rawskiej

Orlicy GKS Belsk Duży zajęli trzecie miejsce na Towarzyskim Turnieju Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Białej Rawskiej. W turnieju brały udział ekipy z roczników 2004 i młodszych.

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym po dwie dziesięciominutowe połowy, a do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: MGKS Białka Biała Rawska, Mazovia Rawa Mazowiecka, Unia Skierniewice, Orlęta Cielądz i GKS Belsk Duży. Rywalizacja toczyła się w systemie 5 zawodników w polu + bramkarz. W naszych szeregach zagrali: Michał Maciejczyk, Bartłomiej Legucki, Kacper Zduńczyk, Filip Tworek, Damian Kempka, Mateusz Hermanowicz, Artur Piechal oraz gościnnie najmłodszy na turnieju Jaś Bałut (rocznik 2008).

GKS Belsk Duży - Biała Biała Rawska 2:1
W meczu otwarcia naszym rywalem była drużyna Białki. Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. Akcje budowane od bramki dały nam przewagę i już w 3. minucie wyszliśmy na prowadzenie po golu Mateusza Hermanowicza. Jeden przegrany pojedynek w bocznej strefie boiska i w 5. minucie zawodnicy Białki doprowadzili do remisu. Konsekwentna gra dała nam koleją sytuację bramkową. W 8. minucie golkipera gospodarzy turnieju pokonał „Herman”. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania i wynik nie uległ zmianie.

GKS Belsk Duży - Mazovia Rawa Mazowiecka 0:3
Nasz drugi mecz to pojedynek z Mazovią. Zawodnicy z Rawy Mazowieckiej wykorzystali swoje dwie pierwsze dogodne okazje bramkowe i już w 4. minucie przegrywaliśmy 2-0. W drugiej odsłonie gry dołożyli jeszcze jedno trafienie i ostatecznie przegrywaliśmy z triumfatorem turnieju 3-0. Chyba zbyt uwierzyliśmy w swoje możliwości – okazja do rewanżu będzie już w najbliższą środę.

GKS Belsk Duży - Orlęta Cielądz 0:1
Trzecie spotkanie zagraliśmy z Orlętami Cielądz. Typowy mecz walki, przeciwnik przewyższał nas warunkami fizycznymi, szczególnie bramkarz, który świetnie bronił nasze strzały z dystansu. Niestety w 9. minucie zagapiliśmy się przy rzucie rożnym i to przeciwnicy wyszli na prowadzenie. Druga połowa to walka o wyrównująca bramkę, niestety nie udało się jej zdoby,ć a na dodatek straciliśmy Hermana, który został sfaulowany i doznał kontuzji.

GKS Belsk Duży - Unia Skierniewice 4:2
Ostatni mecz to spotkanie z Unią Skierniewice, która przegrała wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. W 3. minucie to przeciwnik objął prowadzenie. Niestety dopuściliśmy do sytuacji sam na sam z Arturem. Wyrównującego gola dla nas zdobył Damian, który trafił do siatki po bardzo ładnym wrzucie z autu przez Filipa. Mecz był bardzo wyrównany. Na 2-1 w ekwilibrystyczny sposób strzałem „żurawiem” wyprowadził nas Zdunio. W końcówce pierwszej połowy wykonując rzut rożny Bartek zdobył bramkę bezpośrednio „rogalem”. W drugiej połowie obie drużyny strzeliły po bramce i ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 4-2.