Młody kapitan poprowadził GKS do triumfu

Seniorzy GKS-u Belsk Duży zagrali doskonałe spotkanie i pokonali na wyjeździe KS Wysokin 6:2.

Podopieczni Adama Czarneckiego strzelanie rozpoczęli już w 1. minucie. W zamieszaniu w “szesnastce” rywala najlepiej zachował się Valerii Parshyn, który wyprowadził GKS na prowadzenie. Chwilę później ukraiński pomocnik dośrodkował wprost na głowę Łukasza Oracza. Trzy minuty później było już… 3:0 dla belskiego zespołu, a doskonałe podanie Parshyna wykorzystał jeden z najmłodszych kapitanów GKS-u w historii – Filip Kowalczyk.

Napór na bramkę rywala trwał w najlepsze. W 17. minucie po uderzeniu z dystansu Filip Kowalczyk podwyższył na 4:0. Gospodarze próbowali się otrząsnąć i trafili po błędzie belskiej obrony na 4:1. Pod koniec pierwszej odsłony kolejnym doskonałym podaniem popisał się Valerii Parshyn, który obsłużył Oleksandra Demianko. Dla 19-letniego skrzydłowego było to premierowe trafienie w barwach GKS-u.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. W 55. minucie GKS wyszedł jednak na prowadzenie 6:1. Pod koniec spotkania gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki.

KS Wysokin – GKS Belsk Duży 2:6 (1:5)
Białek 23, Lerka 84 – Parshyn 1, Oracz 5, Kowalczyk 8, 17, 55; Demianko 43

GKS:Balewicz – Antoszewski, Oracz (60, K. Kowalski), Ufimtsev, Kołosowski – Kowalczyk (C), Parshyn, Onuczyński, Demianko (70, Wysocki) – Bilski, Łokucijewski.