Emocje przy Szkolnej. GKS wygrywa z KS Jedlanka

Seniorzy GKS-u Belsk Duży wygrali pierwszy mecz w sezonie na własnym boisku. Po zaciętym spotkaniu podopieczni Adama Czarneckiego wygrali z KS Jedlanka 5:3.

Gracze z Belska Dużego spotkanie rozpoczęli doskonale. W 7. minucie do siatki rywala trafił Piotr Franczak, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego Krzysztofa Boronia. Goście mogli szybko odpowiedzieć. Po jednym z błędów belskiej obrony zawodnik KS Jedlanka stanął oko w oko z Przemysławem Załęskim, lecz strzelił obok bramki.

W 15. minucie podopieczni Czarneckiego wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Piłkę w polu karnym przyjął Piotr Franczak, a doskonale z powietrza uderzył Patryk Bilski. GKS powinien podwyższyć stan meczu, lecz futbolówka nie chciała wpaść do bramki. Dogodną sytuację po zamieszaniu w polu karnym miał m.im. Krystian Onuczyński, lecz obił poprzeczkę. Strzał Piotra Franczaka szpicem buta obronił natomiast bramkarz KS Jedlanki.

Przyjezdni złapali kontakt w 41. minucie zdobywając bramkę do szatni. Przemysława Załęskiego centrostrzałem zaskoczył skrzydłowy Jedlanki.

Drugie 45. minut doskonale rozpoczęli jednak gracze GKS-u. Dwie minuty po starcie do siatki po raz drugi trafił Piotr Franczak. Chwilę później napastnik dołożył kolejne trafienie. Przy obu bramkach asysty zaliczył kapitan – Rafał Maciak.

Dobry wynik doprowadził do małego rozluźnienia w szykach belskiego teamu. Dwa rzuty karne zamienione na gole sprawiły, że goście złapali kontakt. W końcówce jednak kropkę nad „i” postawił Krystian Onuczyński. Pomocnik wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem zamknął wynik spotkania.

Seniorzy GKS-u po dwóch spotkaniach plasują się w czubie tabeli. Już w niedzielę, 11 września belszczanie zagrają z również niepokonanymi rezerwami LKS-u Promna.

GKS Belsk Duży – KS Jedlanka 5:3 (2:1)
Franczak 7, 47, 50; Bilski 15, Onuczyński 90+3 – Kobza 41, Dohojda 61(k), Starzyński 75(k)

GKS Belsk Duży: Załęski – Rybiński, Kazimierski, Pawłowski, Czarnecki – Kowalczyk, Boroń, Onuczyński, Maciak (C) – Franczak oraz Żygadło, Kołosowski, Prokopczyk, Kaliciński, Krawczyk, Górzyński.