Dublet Maciaka. GKS wygrywa w Wolanowie

Udanie zainaugurowali ligowe zmagania gracze GKS-u Belsk Duży. W Wolanowie podopieczni Mateusza Norberciaka wygrali z miejscowym Jaguarem 3:1.

Pierwsza odsłona gry była dosyć wyrównana. Dobrze w bramce GKS-u spisywał się Damian Górzyński, który w 15. minucie obronił strzał z dystansu zawodników Jaguara. Belski team również miał swoje szanse. Obok bramki strzelali jednak Adam Kaliciński oraz Krystian Onuczyński.

Początek drugiej połowy to przewaga belskiego GKS-u. W 49. minucie z ostrego kąta uderzył Rafał Maciak, lecz bramkarz sparował futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później uderzenie na bramkę oddał Krystian Onuczyński.

Po dobrych pierwszych kilku minutach w wykonaniu GKS-u Jaguar przejął inicjatywę. Gospodarze próbowali zaskoczyć obronę i bramkarza belskiego zespołu, lecz ta sztuka im się nie udała.

W końcu, w 68. minucie GKS na prowadzenie wyprowadził Rafał Maciak. Popularny "Dzidek" doskonale powalczył w polu karnym i uderzeniem od słupka pokonał golkipera gospodarzy. Jedenaście minut później ten sam zawodnik wystąpił w roli głównej. Tym razem wykorzystał centrę z lewego skrzydła od Cezarego Komorowskiego.

W 81. minucie było 3:0. Swoje premierowe trafienie w barwach GKS-u zaliczył Krystian Onuczyński. W roli asystenta tym razem wystąpił Rafał Maciak.Kilka minut później Onuczyński mógł dołożyć drugie trafienie, lecz jego uderzenie z rzutu karnego obronił bramkarz gospodarzy.

Gospodarzy stać było jedynie na trafienie honorowe w 89. minucie.

Jaguar Wolanów - GKS Belsk Duży 1:3 (0:0)
Daniel Kutkiewicz 89 - Rafał Maciak 68, 79; Krystian Onuczyński 81

Jaguar Wolanów: 69. Mikołaj Kołodziejski (75, 2. Błażej Gibała) - 4. Jakub Sieradz, 7. Jakub Nachyła, 10. Adrian Majewski (55, 3. Jakub Różalski), 11. Dawid Gajos (C), 14. Krzysztof Poneta (80, 9. Bartłomiej Siwierski), 15. Mateusz Derleta, 16. Łukasz Trojanowski, 18. Dawid Świątkowski (70, 5. Daniel Kutkiewicz), 19. Maciej Zdonek, 20. Konrad Lesiak (75, 13. Kacper Sukiennik).

GKS Belsk Duży: 1. Damian Górzyński I - 20. Marcel Podsiadło (60, 24. Kamil Lewandowski), 18. Radosław Skonieczny, 4. Kamil Bocheński, 2. Damian Wysocki (C) - 5. Krystian Onuczyński, 3. Volodymyr Lytvyn, 8. Damian Krawczyk, 7. Adam Kaliciński (80, 16. Damian Górzyński II) - 23. Rafał Maciak, 13. Daniel Wysocki (50, 21. Cezary Komorowski).