Dublet Cieślaka. GKS w 2. rundzie Pucharu

Zwycięstwem seniorów GKS-u Belsk Duży zakończyła się potyczka w 1. rundzie Mirax Pucharu Polski na szczeblu ROZPN. Podopieczni Stanisława Bilskiego ograli 3:2 Blask Odrzywół po dwóch trafieniach Łukasza Cieślaka oraz jednym Piotra Franczaka.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Blasku. Już w 3. minucie gracze z Odrzywołu wykorzystali nieporozumienie w szykach obronnych GKS-u i wyszli na prowadzenie. Chwilę później był już remis. W polu karnym sfaulowany został Tomasz Prokopczyk. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Łukasz Cieślak i pewnym uderzeniem pokonał golkipera.

Po 15. minutach gry na tablicy wyników było już 3:1 dla podopiecznych Stanisława Bilskiego. Najpierw błąd bramkarza Blasku, który źle obliczył tor lotu piłki wykorzystał Piotr Franczak. Chwilę później z rzutu wolnego idealnie uderzył Łukasz Cieślak. Blask przewagę GKS-u zmniejszył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie gry bramki już nie padły, ale to nie znaczy, że brakowało okazji. Poprzeczkę bramki przeciwnika obił Arkadiusz Bogucki, zaś w słupek strzelił Patryk Bilski. Czujny między słupkami był także Przemysław Załęski, który nie dał się pokonać graczom z Odrzywołu.

W 2. rundzie Mirax Pucharu Polski GKS Belsk Duży zmierzy się z Mazowszem Grójec, które po serii rzutów karnych ograło KS Błotnica. Z reprezentantem radomskiej okręgówki belski zespół zagra w środę, 5 września.

Blask Odrzywół – GKS Belsk Duży 2:3 (2:3)
Sułecki 3, 45+1 – Cieślak 6(k), 15; Franczak 9

Blask Odrzywół: 1. Wiktor Gut – 4. Jarosław Rzuczkowski, 6. Wojciech Matuszczak, 7. Bartłomiej Rychta, 8. Sebastian Furmański, 9. Łukasz Rychta, 10. Joachim Wiśniewski, 19. Paweł Niedzielewski, 24. Bartłomiej Sułecki, 33. Dawid Spólny, 44. Mateusz Bińkowski oraz 2. Michał Pianka, 11. Mateusz Karwowski, 17. Tomasz Stefaniak, 20. Jakub Sieczkowski.

GKS Belsk Duży: 22. Przemysław Załęski – 21. Radosław Skonieczny, 10. Jakub Wójcik, 4. Rafał Kolasa, 8. Arkadiusz Bogucki (80, 16. Kamil Walkiewicz) – 7. Łukasz Cieślak, 18. Arkadiusz Gwadera (C) – 17. Mateusz Noga (89, 13. Daniel Górzyński), 9. Patryk Bilski, 20. Tomasz Prokopczyk – 5. Piotr Franczak (46, 19. Bartosz Jakóbowski).

Czerwona kartka: Radosław Skonieczny (90. minuta, za faul)