Derby GKS-ów dla piłkarzy z Belska

Podopieczni Stanisława Bilskiego z trzecim ligowym zwycięstwem z rzędu. Gracze GKS-u Belsk Duży pokonali w derbach powiatu grójeckiego GKS Chynów 3:2. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 81. minucie Arkadiusz Gwadera.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla belszczan. W 6. minucie z lewej strony boiska zacentrował Mateusz Noga. Najwyżej do piłki wyskoczył Jakub Wójcik, który uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.

Belszczanie długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 13. minucie było 1:1. Łukasz Lasota najlepiej znalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym i pokonał Przemysława Załęskiego. Ten sam scenariusz powtórzył się kilka chwil później. Niepewność w szykach obronnych GKS-u wykorzystał tym razem Patryk Jakubowski, który głową skierował piłkę do siatki.

Zespół z Belska Dużego wyrównał chwilę przed przerwą. Łukasz Kołosowski uruchomił prostopadłym podaniem Piotra Franczaka. Napastnik GKS-u znalazł się oko w oko z golkiperem Chynowian i pięknym lobem pokonał Łukasza Barańskiego.

Przez całą drugą połowę podopieczni Bilskiego dążyli do strzelenia trzeciej bramki. Blisko szczęścia byli Piotr Franczak i Rafał Maciak. Strzał tego pierwszego doskonale obronił Barański, zaś futbolówka po uderzeniu Maciaka zatrzymała się na poprzeczce. Goście również mieli swoje sytuacje, które tworzyli głównie po kontratakach. W jednej z sytuacji bardzo przytomnie zachował się Przemysław Załęski, który końcówkami palców wybił piłkę zmierzającą do bramki na rzut rożny.

Zwycięska bramka dla belszczan padła w 81. minucie. Z rzutu wolnego zacentrował Adam Czarnecki. Dobrze w polu karnym zachował się kapitan GKS-u Belsk Duży, Arkadiusz Gwadera, który uderzeniem głową pokonał golkipera GKS-u Chynów.

Tym samym gracze z Belska Dużego zanotowali trzecie ligowe zwycięstwo oraz przerwali serię zwycięstw ekipy z Chynowa. Podopieczni Łukasza Kośli, wliczając rundę wiosenną sezonu 2017/18 nie przegrali od 13 spotkań (10 zwycięstw, 3 remisy).

Szansa na kolejny komplet punktów za tydzień, kiedy to GKS zmierzy się w Grójcu z trzecią w tabeli ekipą KS Lesznowola. Początek tego spotkania w niedzielę, 23 września o godz. 16:30.

GKS Belsk Duży – GKS Chynów 3:2 (2:2)
Wójcik 6, Franczak 42, Gwadera 81 – Lasota 13, Jakóbowski 21

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 10. Jakub Wójcik, 6. Daniel Wysocki (36, 2. Adam Czarnecki), 24. Rafał Kolasa, 11. Łukasz Kołosowski – 17. Mateusz Noga, 8. Arkadiusz Gwadera (C), 23. Rafał Maciak, 21. Patryk Bilski (80, 5. Kamil Lewandowski), 7. Tomasz Prokopczyk – 9. Piotr Franczak (89, 18. Daniel Górzyński).

GKS Chynów: 66. Łukasz Barański (85, 40. Dominik Szostakowski) – 2. Kamil Kośliński, 4. Patryk Jakubowski (50, 17. Dominik Skwarek), 5. Hubert Krawczyk (60, 3. Miłosz Maćkowiak), 6. Łukasz Kośla, 8. Dariusz Maciak (85, 44. Tomasz Kłos), 11. Daniel Glinka, 14. Daniel Galiński (65, 16. Michał Tomaszewski), 15. Radosław Kośla (C), 19. Maciej Kubiak (85, 18. Rafał Kłos), 20. Łukasz Lasota (80, 7. Damian Żórawski).