Derby dla GKS-u!

Zwycięstwem 3:0 zakończył się niedzielny pojedynek GKS-u Belsk Duży z GPSZ Głuchów. Gole dla ekipy Tomasza Jaskólskiego strzelili: Kamil Krawczyk, Mateusz Noga oraz Rafał Maciak.

Początek toczonego w ponad 30 stopniowym upale meczu był wyrównany. Mimo to, pierwszą okazję GKS stworzył już po 120. sekundach gry. Z dystansu uderzył Rafał Kolasa, ale futbolówka minimalnie przeleciała nad bramką.

GKS stwarzał sobie sytuacje ale nie potrafił przekuć ich na gola. W końcu w 33. minucie w pole karne zacentrował Rafał Maciak. Tam niepewnie zachował się golkiper gospodarzy, a jego błąd z zimną krwią wykorzystał Kamil Krawczyk.

W końcówce pierwszej połowy bramkarz z Głuchowa po raz drugi powinien wyciągać piłkę z siatki. Tym razem w dogodnej sytuacji pomylił się Łukasz Kołosowski.

Na drugą połowę derbów ziemi grójeckiej GKS wyszedł w niezmienionym ustawieniu. Niezmienne było także nastawienie piłkarzy teamu z Belska Dużego.

Po szesnastu minutach gry belszczanie mieli najlepszą okazję. Powalony w polu karnym został Kamil Krawczyk. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Mateusz Noga. Popularny "Nóżka" zamiast jednak trafić w bramkę uderzył... Centralnie między dwa drzewa...

Podopieczni grającego trenera, Tomasza Jaskólskiego chcieli jednak powetować sobie niestrzeloną jedenastkę. Gol padł jednak dopiero w 75. minucie. Łukasz Kołosowski urwał się obrońcom i będąc przed bramkarzem podał do Mateusza Nogi, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Cztery minuty później było już 3:0. Gola strzelił Rafał Maciak, a asystę zaliczył powracający do składu - Arkadiusz Gwadera.

GPSZ Głuchów - GKS Belsk Duży 0:3 (0:1)
K. Krawczyk 34, Noga 75, Maciak 79

GKS: Igor Strzyga - Rafał Kolasa, Tomasz Jaskólski, Daniel Wysocki (15. Kamil Krawczyk) - Kamil Lewandowski, Arkadiusz Gwadera (C), Jakub Krawczyk, Rafał Maciak, Jakub Wójcik (88. Damian Wysocki) - Mateusz Noga (78. Patryk Rybiński), Łukasz Kołosowski (83. Adam Kaliciński).