Czas zacząć piłkarską wiosnę!

Dwa miesiące ciężkich treningów oraz dziesięć gier sparingowych. Tak w skrócie wyglądały przygotowania GKS-u Belsk Duży do rundy wiosennej. W najbliższą niedzielę podopieczni Tomasza Niemirskiego zagrają po raz pierwszy o ligowe punkty!

GKS rozpoczął przygotowania 31 stycznia. Zawodnicy spotkali się na obiektach w Belsku Dużym i od razu zaczęli ciężko pracować. Ponadto piłkarze trenowali także na boisku w Mogielnicy oraz orliku w Lipiu.

Wyniki nie są najważniejsze
Podczas przygotowań do rundy wiosennej gracze z Belska Dużego rozegrali dziesięć sparingów. Wygrali jeden mecz, a w aż dziewięciu musieli przełknąć gorycz porażki. Fanów uspokaja jednak szkoleniowiec GKS-u. - W większości meczów, niestety, nie mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników, co przełożyło się na wyniki. - mówi w rozmowie z nami Tomasz Niemirski i dodaje: - Sparingów nie oceniam przez pryzmat wyników. W kilku meczach grając z drużynami z wyższych lig pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę.

Walka o awans?
Tabela przed startem rundy wiosennej mówi jasno. Jeśli zespół z Belska Dużego chce włączyć się w walkę o awans musi w każdym meczu walczyć o pełną pulę. - Pierwsza kolejka pokazała, że nie ma faworytów w tej lidze. Tak naprawdę szanse na awans ma 5-6 zespołów. W tym gronie jest także nasza ekipa. - twierdzi opiekun Belszczan.

Solidne wzmocnienia
Przed startem rozgrywek zespół wzmocniło pięciu zawodników. Do GKS-u dołączyli: Tomasz Prokopczyk, Łukasz Cieślak, Kamil Królikowski, Mikołaj Czacharowski oraz Mateusz Zawiska. - Nowi zawodnicy na pewno wzmocnią rywalizację w drużynie. - twierdzi Niemirski. Klub opuścił jedynie Przemysław Załęski, który wybrał grę w KS Lesznowola. Ponadto kilku zawodników nie wznowiło treningów bądź są kontuzjowani  Na chwilę obecną szkoleniowiec ma do dyspozycji 22. piłkarzy.

Pierwszy rywal
Wiosenne zmagania w Tomadex Klasie B GKS rozpocznie meczem z Wulkanem Zakrzew. Ekipa, która po sezonie przerwy wraca na piłkarską mapę Polski zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. W pierwszym meczu podopieczni Jacka Kępczyńskiego zremisowali bezbramkowo z liderem - Blaskiem Odrzywół. Gracze z Zakrzewa mają za sobą jednak bardzo udany koniec rundy jesiennej (zwycięstwa kolejko z GPSZ Głuchów, KS Lesznowola oraz Iskra Zbrosza Duża) oraz owocne przygotowania do ligi (porażka jedynie z Drogowcem Jedlińsk). Takie wydarzenia mówią jedno: w niedzielę o godz. 15 w Golędzinie dojdzie do starcia dwóch drużyn, które mają wielkie aspiracje. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Odpowiedź poznamy już niebawem!!!