Cech odprawiony!

Komplet punktów zainkasowali gracze belskiego GKS-u w starciu z Cechem Radom. Belszczanie rozgromili przeciwnika 4:0.

Podopieczni Stanisława Bilskiego strzelanie rozpoczęli bardzo szybko. Po 120 sekundach gry faulowany z lewej strony boiska był Mateusz Noga. Do piłki podszedł Patryk Bilski. Pomocnik GKS-u doskonale zacentrował w pole karne, gdzie niepilnowany Arkadiusz Bogucki wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Rywale próbowali się otrząsnąć. Gracze z Belska w pierwszym minutach niedzielnego pojedynku byli jednak doskonale dysponowani. W 11. minucie GKS podwyższył prowadzenie. Piłkę w pole karne (tym razem z prawej strony) zagrał Arkadiusz Gwadera. Futbolówka trafiła do strzelca pierwszej bramki - Arkadiusza Bogucki. Ten oddał ją do Rafała Maciaka, który płaskim strzałem pokonał golkipera gości.

Po dwóch bramkach piłkarze GKS-u oddali inicjatywę. Cech dwukrotnie mógł pokonać Przemysława Załęskiego. Najbliżej gola radomianie byli w 27. minucie kiedy to uderzyli z narożnika pola karnego. Niewykorzystane sytuacje Cechu się zemściły. Gola do szatni zdobył bowiem Mateusz Noga, który został doskonale obsłużony przez Arkadiusza Gwaderę.

Na drugą połowę ekipa GKS-u wyszła bez zmian. W 59. minucie gola "stadiony świata" mógł zdobyć Patryk Bilski. 24-letni piłkarz okiwał kilku rywali. Uderzył jednak na tyle czytelnie, że bramkarz Cechu zdołał sparować uderzenie na rzut rożny.

Cech podobnie jak w pierwszej połowie tak i w drugiej miał swoje okazje. Doskonale między słupkami spisywał się jednak Przemysław Załęski, który po raz szósty w tym sezonie zaliczył czyste konto.

GKS dobił rywala w końcówce. Piłkę przed pole karne do Łukasza Kołosowskiego zagrał Arkadiusz Gwadera. Wprowadzony w drugiej połowie napastnik doskonale przymierzył z dystansu czym przypieczętował zwycięstwo belszczan.

GKS Belsk Duży - Cech Radom 4:0 (3:0)
Bogucki 2, Maciak 11, Noga 45, Kołosowski 83

GKS: Załęski - Wójcik (75. Lewandowski), Wysocki, Skonieczny, Kolasa - Krawczyk (75. Rybiński), Gwadera (C), Maciak (55. Jakóbowski), Bilski, Noga - Bogucki (65. Kołosowski).